Zakochani w tarocie są przedstawiani w różny sposób. Niektóre talie prezentują ich jako kobietę i mężczyznę stojących obok siebie, inne pokazują parę złączoną w namiętnym uścisku. Zdarza się, że owi kochankowie są nadzy, ale niektóre talie obrazują ich w ubraniach. Na obrazku mogą pojawiać się też inne postaci - ludzie i zwierzęta, ale zawsze na pierwszym planie znajdują się tytułowi kochankowie. Co istotne, przedstawieni na karcie zakochani nie spoglądają na siebie lub mają zamknięte oczy. Ten niepozorny detal w istocie ma bardzo duże znaczenie. Oznacza bowiem, że kochankowie, mimo że pozostają złączeni uczuciem i namiętnością, pozostają całkowicie odrębnymi jednostkami, z których każda jest obdarzona własną, nieprzymuszoną wolą. Duże znaczenie ma także nagość. Ten motyw symbolizuje ich bezbronność wobec siły łączącego ich uczucia. Odnosi się także do szczerości i czystości intencji. Co oznacza 6 karta w tarocie i jak należy ją interpretować? 

Kochankowie tarot – jak odczytywać kartę?

Znaczenie karty kochankowie nie odnosi się wyłącznie do związków uczuciowych i fizycznych. Interpretacja kart tarota jest bowiem niejednoznaczna i zakochani nie stanowią tu wyjątku. Karta oznaczona cyfrą 6 odnosi się do wszelkich relacji międzyludzkich. Warto mieć to na względzie, gdy kochankowie pojawią się w rozkładzie.

Znaczenie karty kochankowie w tarocie dotyczy wewnętrznego obszaru człowieka, który odpowiada za jego relacje z innymi ludźmi. Ten symbol ma nam przypomnieć, że każda nawiązywana przez nas relacja ma dwie strony - dobrą i złą. Przynosi ogromne pokłady szczęścia, ale także smutek. Karta wskazuje na zjednoczenie z inną osobą, ale przypomina też, że nie może to nastąpić bez pewnych kompromisów.

Dla prawidłowiej interpretacji znaczenia 6 karty w tarocie, ogromne znaczenie ma jej pozycja w rozkładzie. Kochankowie w pozycji prostej symbolizują równowagę, harmonię, zjednoczenie, przyjaźń i miłość. Karta odwrócona odnosi się natomiast do nieszczęśliwej miłości, zdrady, beznadziejnego zauroczenia, pociągu fizycznego, zazdrości, niebezpiecznych związków i poligamii

Kochankowie tarot – czas

Każda karta w tarocie ma przypisany czas. W arkanach wielkich, ramy czasowe są określane na podstawie znaków zodiaku. Karta zakochanych jest przypisana do zodiakalnych bliźniąt, zatem jej ramy czasowe zamykają się w przedziale 21.05-21.06. Przepowiednia powinna spełnić się w ciągu sześciu miesięcy od dnia postawienia wróżby. 

Kochankowie tarot – osoba

Kochankowie w tarocie odnoszą się do osoby, którą trapi pewien dylemat. Być może w życiu tej osoby nastąpiło wydarzenie o znaczeniu przełomowym, być może osoba ta nie potrafi jasno sprecyzować swoich dążeń lub te stoją wobec siebie w opozycji, a być może staje przed koniecznością dokonania trudnego wyboru i dręczy ją niezdecydowanie z tym związane

Z kartą zakochanych wiążą się następujące zawody:

  • mediator,
  • negocjator,
  • sędzia,
  • dyplomata,
  • pisarz,
  • poeta,
  • muzyk,
  • malarz,
  • psycholog wyspecjalizowany w terapii małżeńskiej.

Kochankowie tarot – uczucia, miłość, związek

6 karta tarota zapowiada spełnioną miłość. Może zwiastować romantyczną, przepełnioną uczuciem sytuację, jak choćby zaręczyny albo ślub. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to wyłącznie osób stanu wolnego.

Co karta kochankowie oznacza dla osób, które pozostają w związku? W ich przypadku, kochankowie przepowiadają romans, zwiastują fascynację inną osobą i zapowiadają uczucie niewyobrażalnie silnego pożądania. Może też przepowiadać zawarcie nieformalnego związku.

Kochankowie tarot – finanse, praca

W jaki sposób zakochani w tarocie odnoszą się do sfery zawodowej i finansowej? W tym przypadku, karta kochankowie symbolizuje człowieka oddanego swojej pracy. Prawdziwego pasjonata, który poświęca się swojemu zajęciu bez reszty.

Karta oznaczona cyfrą 6 informuje też, że w życiu danej osoby może dojść do sytuacji, w której trzeba będzie dokonać niełatwego wyboru, konkretnie - między pracą a uczuciem. Może się jednak zdarzyć, że wybór, o którym mowa, nie będzie dotyczył sfery uczuciowej, ale zawsze będzie związany z wykonywaną pracą. Obecność karty w układzie może też wróżyć odczuwalny przypływ gotówki w związku z prowadzoną działalnością artystyczną. 

Kochankowie tarot – zdrowie

W kwestii zdrowia, karta kochankowie ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony jest pozytywnym symbolem wewnętrznej równowagi. Z drugiej - może zapowiadać problemy zdrowotne. Owe komplikację dotyczą tych narządów, które w organizmie ludzkim występują parami - płuc, nerek, u kobiet - przydatków, u mężczyzn - jąder. Mogą też dotyczyć serca i mózgu, jako że pierwszy z wymienionych organów składa się z dwóch komór, a drugi - z dwóch półkul. 

Kochankowie tarot – rada, przeznaczenie, wydarzenia

Karta kochankowie uzmysławia nam, że różnice są piękne i definiują unikalność każdego z nas. Podpowiada, że należy cieszyć się wszelkimi różnicami i kontrastami.

Z szóstą kartą w tarocie mogą być związane różnorakie wydarzenia, związane ze strefą uczuć: zawarcie związku małżeńskiego, przełomowy moment w życiu i konieczność dokonania wyboru między dwoma partnerami

Kochankowie tarot – karta dnia

Jako karta dnia, kochankowie sugerują, że ten dzień postawi przed nami konieczność podjęcia odważnych decyzji. Należy wówczas kierować się tym, co podpowiada nam serce. Rozum i logika? Trzeba to odrzucić, bo najlepszą możliwą decyzję podpowie nam nasz wewnętrzny głos i intuicja. Ten dzień będzie idealny na stawienie czoła wszelkim wewnętrznym przeciwieństwom. W tym dniu uda się też połączyć i zjednoczyć wszystko to, co zostało rozdzielone pod wpływem kłótni waśni i sporów. 

Sprawdź też: