[artykuł sponsorowany]

Czym jest koenzym Q10?

Koenzym Q10 jest składnikiem występującym w komórkach naszego organizmu. Odpowiada za wytwarzanie 95% energii niezbędnej do regeneracji skóry. Bez niego nie jest możliwe wyprodukowanie kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego czy składników nawilżających. Jest też jednym z najsilniejszych antyutleniaczy. Jego poziom i możliwość wytwarzania przez organizm spada wraz z wiekiem.

Na czym polega rola koenzymu Q10?

Jako silny antyutleniacz neutralizuje nadmiar wolnych rodników. Ich nadmierna ilość niszczy strukturę komórek, a w konsekwencji tkanek. Niezwykłą właściwością koenzymu Q10 są jego zdolności naprawcze. Nie tylko przeciwdziała zmianom, ale również zmniejsza ich skutki.

Co się dzieje, gdy jego poziom spada?

Z upływem lat ilość Koenzymu Q10 w komórkach zmniejsza się. Objawami tych braków może być przewlekłe zmęczenie, spadek odporności oraz zmniejszenie wydolności i zaburzenia pracy serca. Niedobory odczuwa też nasza skóra. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, a regeneracja nie przebiega już tak sprawnie.

Jak uzupełnić niedobory?

Koenzym Q10 możesz dostarczyć stosując zbilansowaną dietę opierającą się na rybach, podrobach, olejach, szpinaku, brokułach i produktach pełnoziarnistych. Zawsze łącz je z tłuszczami, bo tylko w tym towarzystwie antyutleniacz jest przyswajany przez organizm. Składnik ten ginie w zbyt wysokiej temperaturze i podczas długiego przechowywania.

Jak dostarczyć Koenzym Q10 wprost do komórek naskórka?

Wiemy już, że właściwa dieta to podstawa. Niemniej z wiekiem zmniejsza się zdolność organizmu do wytwarzania tego ważnego antyutleniacza. Warto więc sięgnąć po kosmetyki zawierające go w swoim składzie. Rolę antyutleniacza docenili eksperci marki NIVEA. Znajdziecie go w linii NIVEA Q10 plus. Poza kremami na dzień i na noc znajdziecie w niej Serum Perły Młodości. Stosowanie ich przed nałożeniem kremu zwiększy jego przeciwzmarszczkową skuteczność aż o 50%. Kosmetyk zawiera perły Koenzymu Q10 otoczone kwasem hialuronowym i kreatyną. Wykazują one silne działanie nawilżające oraz stymulują wytwarzanie kolagenu. Lekka konsystencja sprawia, że kosmetyk szybko się wchłania i stanowi doskonałą bazę pod krem.