Kolekcja świąteczna IKEA 2016 - święta w duchu slow

Świąteczna kolekcja IKEA, podobnie jak poprzednie nowości szwedzkiego koncernu, wpisuje się w zapoczątkowaną wraz z nowym katalogiem ideę życia po swojemu. W duchu slow life, z dystansem do otaczających nas rzeczy i bez poczucia, że wszystko musi być perfekcyjne - zwłaszcza na Święta. W tym roku IKEA zachęca do tego, by zamiast ulegać przedświątecznej gorączce, zwolnić i spędzić je po swojemu. Świąteczne wypieki nie muszą wyglądać perfekcyjnie, prezenty nie muszą być drogie, a tradycyjną choinkę można zastąpić stylowymi wiszącymi ozdobami - zwłaszcza jeśli nie masz w domu zbyt dużo miejsca.

„Nasza zimowa kolekcja pokazuje, że jest wiele sposobów na wprowadzenie do domu świątecznej atmosfery, ale najważniejsi jesteśmy my i nasi bliscy. Dlatego oferujemy produkty, dzięki którym nie tylko pięknie udekorujemy nasze domy, ale również stworzymy wyjątkowy, gościnny klimat. Różnorodność asortymentu i inspiracji IKEA sprawia, że tegoroczne święta każdy może zorganizować po swojemu” – mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.  

świąteczne-ozdoby-ikea
Bombki możesz powiesić nie tylko na choince. Na podwieszonych pod sufitem parasolkach stworzą oryginalną i niecodzienną świąteczną dekorację. 

Co znajdziemy w kolekcji świątecznej IKEA 2016?

Kolekcja IKEA VINTER obejmuje świąteczne dekoracje, nastrojowe oświetlenie, tekstylia, zastawę stołową, kuchenne akcesoria oraz produkty do gotowania i jedzenia. Większość z nich to uniwersalne projekty, które posłużą nam nie tylko w okresie świątecznym, ale również na długo po jego zakończeniu. Nie brakuje jednak produktów typowo sezonowych: bombek i wiszących bożonarodzeniowych ozdób, świec i świeczników oraz akcesoriów do pakowania prezentów. Uzupełnieniem świątecznej kolekcji są lampy wiszące w kształcie gwiazd, girlanda świetlna i świeczniki LED z serii STRÅLA.

Kolekcja świąteczna IKEA 2016 - stylowy folk

Główną inspiracją dla zimowej kolekcji IKEA jest szwedzki folklor z końca XIX wieku. Produkty wykonane są prostych, autentycznych i ciepłych materiałów, takich jak: przędza, wełna, skóra, len, filc, czy drewno i metal. Wszystko to w wyciszonych i naturalnych kolorach z dodatkiem sezonowych odcieni złota i czerwieni, dzięki czemu dekoracje mogą zdobić dom dłużej, nie tylko podczas samych świąt. Kolekcja IKEA VINTER jest dostępna w sklepach od listopada.

Zobacz więcej produktów ze świątecznej kolekcji IKEA 2016 >>>