Biały kołnierzyk to jeden z najciekawszych, a zarazem najprostszych do zaadaptowania trendów na nowy sezon. Kiedyś symbol skromności i element codziennego szkolnego mundurka, dziś może sprawić, że stylizacja stanie się ciekawa i ekstrawagancka.

Kołnierzyk – znany i kochany od wieków

Biały, ozdobny kołnierzyk znany jest co najmniej od czasów renesansu. Kiedyś w towarzystwie białej koszuli uważany był za symbol wysokiego statusu społecznego. Na przestrzeli lat kołnierzyk pojawiał się i znikał, aby znów zachwycić światowe domy mody i najbardziej znane blogerki. Dziś biały kołnierzyk może dosłownie stworzyć stylizację. Prosty kołnierzyk w towarzystwie marynarki doda stylizacji formalnego wyglądu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w biurowym otoczeniu. Kołnierzyki haftowane, półokrągłe lub przeskalowane sprawią, że każda stylizacja będzie retro z odrobiną ekstrawagancji.

Kołnierzyk – jaki wybrać?

Na wstępie warto zaznaczyć, że każdy kołnierzyk będzie ciekawy! Ozdobiony koronką, falbaną, ażurem czy te z biżuterią sprawdzą się doskonale. Możemy wybrać oddzielne kołnierzyki, które doczepia się do bluzy, swetra czy prostej sukienki lub możemy sięgnąć po gotowe produkty z przyszytym kołnierzykiem.

Kołnierzyk – do czego pasuje?

Kołnierzyki możemy nosić do wszystkiego – tylko wyobraźnia nas ogranicza! Zwykła koszulka, bluza czy sweter będą doskonałym tłem dla ozdobnego kołnierzyka. Ciekawie będą wyglądać w towarzystwie kardiganów czy dużych marynarek tworząc całe retro looki.

Sprawdź też: