Kolor pokoju dziecka

Wybór koloru do pokoju dziecka jest ważny, ponieważ będzie wpływał na nastrój malucha. Zieleń działa relaksująca i kojąco, ale nie jest jedyną możliwością. Dziewczynki na pewno będą zachwycone różowymi ścianami. Ta ciepła barwa ma działanie uspokajające. Niestety nie warto stawiać na niebieskie ściany w pokoju syna, nawet jeśli to jego ulubiony odcień. Nie tylko hamuje apetyt, ale jako zimny kolor nie sprawdza się w pomieszczeniach, w których śpimy. Twój maluch jest skłonny do płaczu? Nie maluj jego pokoju na żółto!

Kolor ścian w kuchni i jadalni

Zazwyczaj urządzając kuchnię bierzemy pod uwagę delikatne kolory, np. szary czy beż. A może warto zastanowić się nad... żółtym? Zwiększa metabolizm, więc wspomaga odchudzanie. Dodaje energii, czyli będzie jak znalazł podczas parzenia porannej kawy. Eksperci proponują też używanie energetycznej czerwieni podczas urządzania jadalni. Poprawia apetyt i działa pobudzająco na organizm. W dużych dawkach może być jednak męcząca i dekoncentrująca. Dlatego bezpieczniej jest stawiać na detale niż na czerwone ściany.

Jak pomalować sypialnię?

Kolor sypialni powinien przede wszystkim sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi. Takie działanie będą miały na pewno zielone farby lub tapety na ścianie, ale również fiolet. Jego delikatne, lawendowe odcienie łagodzą stres i niepokój, a tym samym pozwalają odpocząć. Uspokajające działanie ma także delikatny róż. Urządzając sypialnię nie stosuj zimnych odcieni, jak niebieski. Czerń może okazać się zbyt przytłaczająca, zaś pomarańcz za bardzo energetyczny.