Do niedawna często zdarzało się, że do naszej wymarzonej kuchni byliśmy zmuszeni wstawiać sprzęty AGD, które – przez swój kolor lub wygląd – niekoniecznie do niej pasowały.

Firma Beko stworzyła rozwiązanie, które sprosta wymaganiom każdego gospodarza kładącego duży nacisk na wygląd kuchni - piekarniki, okapy i płyty w aż czterech wariantach kolorystycznych!
Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy już iść na kompromisy i „na siłę” dobierać sprzęty do kuchni, będącej wizytówką całego mieszkania.

Zobaczcie cztery najmodniejsze style, w jakich możemy urządzić kuchnię

Kuchnia biała, minimalistyczna

Biała kuchnia jest ponadczasowa i sprawdzi się we wnętrzach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Białe meble świetnie pasują do kuchni otwartych połączonych z salonem.
Jasne fronty szafek bez trudu można połączyć z większością kolorów i materiałów wykończeniowych. Wybierając białą zabudowę, aby aranżacja była bardziej zróżnicowana można zastosować blat kuchenny drewniany, który doda przytulności.
Białe kuchnie można urządzić na różne sposoby. Aranżacja może być nowoczesna, jak i tradycyjna. W nowoczesnej kuchni zazwyczaj stosuje się proste geometryczne szafki z mocno połyskliwymi frontami. Przestrzeń między szafkami wykańcza się szkłem, blachą, kamieniem lub tapetą. Taka aranżacja jest dość surowa i minimalistyczna.
Dla wielbicieli bardziej przytulnych wnętrz idealne będą białe kuchnie w stylu prowansalskim lub angielskim. Zdobione fronty, dekoracyjne uchwyty, drewniane blaty i płytki ceramiczne z roślinnymi motywami, sprawiają, że kuchnie w tym stylu pomimo bieli są ciepłe i klimatyczne.

W takiej kuchni będą idealnie pasować sprzęty Beko w kolorze Białe Szkło

Piekarnik BIM24400WCS; Okap HCB62741BWH; Płyta gazowa HILW64225SW

 

Czarna kuchnia - nowoczesna i minimalistyczna

Czarna kuchnia nie jest propozycja jedynie dla odważnych. Taka kuchnia świetnie sprawdzi się nie tylko w wielkomiejskim apartamencie, lecz także w mieszkaniu singla. Jest jednocześnie efektowna i praktyczna. Najlepiej w czerni będą się prezentować kuchnie nowoczesne i minimalistyczne z prostymi, geometrycznymi frontami.
Wbrew pozorom powierzchnia kuchni urządzonej na czarno nie musi być duża. Trzeba pamiętać, że ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrze, ale jest kilka zabiegów, dzięki którym czarna kuchnia nie będzie wydawała się ciasna.
Czerń dobrze jest połączyć z bielą albo innym wyrazistym kolorem, który sprawi, że wnętrze nie będzie wydawało się przytłaczające. Innym pomysłem jest wybór błyszczącej farby lub okleiny płyty, z której wykonana jest zabudowa oraz połyskującej mozaiki lub glazury, którą wyłożysz ścianę.
W czarnej kuchni dobrze wyglądają zestawienia różnych faktur, na przykład matowych frontów z błyszczącymi płytkami, dodatkowo podkreślone przez sprzęt AGD oraz detale urządzenia.
Inny pomysł to zabawa światłem, które rozjaśni kuchnię. W minimalistycznym wnętrzu dobrze wyglądać będą duże lampy o ciekawych formach.

W takiej kuchni będą idealnie pasować sprzęty Beko w kolorze Czarne Szkło

Piekarnik BIM24400BCS; Okap HCA62541B; Płyta indukcyjna HII 64500 FHT

 

Kuchnia w kolorach ziemi

Jasne, spokojne beże to najodpowiedniejsze kolory dla osób, które lubią aranżacyjny ład i spokój, a przy tym cenią sobie ciepłą, domową atmosferę.
Te kolory są eleganckie a zarazem kojarzą się z czystą i spokojną naturą.
Brązy ocieplą każde wnętrze. Najlepiej sprawdzą się jako kolor mebli. Stosowane z umiarem staną się prawdziwą ozdobą przestrzeni kuchennej. W odcieniach ziemistych podkreślą związek naszej aranżacji z naturą, w bardziej czekoladowej tonacji – wprowadzą klasyczny szyk i elegancję.
Również szarości staną się eleganckim tłem dla drewnianej zabudowy kuchennej, jak i oryginalnym dekorem frontów szafek górnych czy dolnych. Doskonale komponują się z beżami, jak i bielą. By więc zdynamizować wygląd swoich mebli kuchennych warto łączyć dwa kolory - kontrastowe lub uzupełniające się.

W takiej kuchni będą idealnie pasować sprzęty Beko w kolorze Crystal beż

Piekarnik BIM24400GCS; Okap HCB62741BGH; Płyta gazowa HILW64225SG

Kuchnia w lofcie

Sztuka urządzenia kuchni w lofcie polega na takim zaadaptowaniu wnętrza, by stało się maksymalnie przyjazne i funkcjonalne,ale nie powinno utracić swego pierwotnego charakteru. Zostawmy jedną, wielką, otwartą przestrzeń, pełną życia i oddechu. Kuchnia będzie wtedy pełnić swą podstawową rolę, jednak świetnie odnajdzie się też jako jadalnia, albo jako główny, rzucający się w oczy element mieszkania. Nie zabudowujmy też starych belek stropowych czy nieotynkowanych ścian. Loft nie znosi idealnych, gładkich powierzchni.
Betonowe posadzki, ściany z cegieł czy drewniane elementy konstrukcyjne to wyznaczniki prawdziwych loftów. Nie warto ich wykańczać i ulepszać.
Oprócz belek, warto też pomyśleć o innych drewnianych elementach w kuchni jak meble kuchenne wykonane z tego materiału lub przynajmniej jedna, nadająca charakter szafka lub kredens.
W loftowej kuchni nie może też zabraknąć elementów stalowych czy metalowych. Nie szczędźmy więc na długich, prostych uchwytach meblowych, wykończonych powłoką inox sprzętach AGD czy ciekawych, nietuzinkowych elementach dekoracyjnych wykonanych z metalu. Ale pamiętajmy: im mniej, tym lepiej.
Nie zapomnijmy też o oświetleniu dodatkowym, ściennym czy punktowym, które dodatkowo podkreśli industrialny charakter kuchni, jednocześnie eksponując jej piękno.

W takiej kuchni będą idealnie pasować sprzęty Beko w kolorze Inox

Piekarnik BIM26400XCS; Okap HCB63741BX; Płyta gazowa HIAW64225SX