1. Farbę do włosów wyciskaj do miseczki lub butelki z aplikatorem

Powinna być dokładnie wymieszana, bo inaczej efektem mogą być nieprecyzyjnie ufarbowane pasma. Zainspiruj się profesjonalistami z salonów fryzjerskich. Wymieszaj farbę w miseczce, a potem pędzlem do koloryzacji (kupisz je w sklepie dla fryzjerów lub przez internet) nakładaj ją na włosy. Jeśli chcesz skrócić czas nakładania, wybierz produkt, który ma opakowanie ze specjalnym aplikatorem.

2. Zaplanuj operację z chirurgiczną precyzją 

Przeczytaj instrukcję, przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy. Zabezpiecz ubranie i skórę. Nie chcesz przecież nagle przerywać 
farbowania i biegać po domu, szukając potrzebnych przedmiotów. Takie nieprzewidziane wypadki mogą mieć przykre konsekwencje, np. zbyt długo będziesz trzymała farbę na włosach lub zapomnisz nałożyć ją na któryś z kosmyków.

3. Nie rezygnuj z testu pasemka

Masz ochotę na nowy odcień, którego nigdy nie nosiłaś? Zanim nałożysz farbę na włosy, przetestuj ją. Oddziel niewielkie
pasemko, np. za uchem, i je ufarbuj. Dzięki temu unikniesz na włosach koloru, którego nie planowałaś.

domowa-koloryzacja
Shutterstock

4. Nakładanie farby zaczynaj od góry

Włosy u nasady potrzebują najwięcej pigmentu i czasu, aby osiągnąć oczekiwany kolor. Dlatego nakładanie zaczynaj od pasm na górze głowy, wokół przedziałka. Potem grzebieniem rozprowadzaj farbę aż po końce włosów. Unikniesz w ten sposób dwutonowego efektu. Bądź jak profesjonalista: podziel włosy na 4–6 sekcji i po kolei rozprowadzaj farbę, by zapewnić pełne krycie.

5. Wycieniuj kolor szczoteczką do zębów

Marzy ci się farbowanie w 3D i włosy z efektem rozjaśnienia słońcem? Wybierz dwa odcienie farb jaśniejszych o ton lub dwa od koloru włosów. Nałóż produkty na szczoteczkę (wiele firm dodaje do opakowania specjalną) i przeciągaj po pasemkach.
Wybieraj miejsca, które mogło rozjaśnić słońce, np. końcówki.

6. Używaj dwóch lusterek

Samodzielne farbowanie włosów z tyłu głowy jest trudne. Ułatwi ci to trik z dwoma lustrami: stań przodem do tego w łazience, za sobą postaw mniejsze lusterko. Nie masz półki, na której możesz je postawić? Weź do ręki lusterko kieszonkowe: tak
będziesz miała gwarancję, że nie ominiesz żadnego pasma.