Wyobraź sobie sytuację, w której z powodu niedostępności lekarza, u którego leczysz się zazwyczaj, musisz skorzystać z porady innego specjalisty, który nie zna Twojej historii choroby, nie dysponuje wynikami Twoich badań ani listą wypisanych recept. Brzmi znajomo, prawda? Szczególnie w trakcie pandemii COVID-19. Podczas teleporady lub wideokonsultacji przekazanie wszystkich informacji medycznych jest jeszcze trudniejsze, szczególnie jeśli Twoja dokumentacja medyczna piętrzy się w którejś z szaf lub… zaginęła gdzieś po drodze.

Informacje medyczne w zasięgu ręki

Sposobem na to jest całkowicie darmowa aplikacja Comarch HealthNote, która działa jak wirtualna książeczki zdrowia. Dzięki byciu zawsze pod ręką, pozwala na monitorowanie stanu zdrowia i  gromadzenie wyników badań, recept, zaleceń i mnóstwa innych danych. Możesz za jej pomocą przechowywać dokumentację medyczną, np. opisy RTG czy USG, wypisy ze szpitala, ale także na bieżąco wprowadzać pomiary parametrów zdrowotnych (ciśnienie tętnicze, puls, glikemia, masa ciała, temperatura ciała). Ponadto zanotujesz w niej występowanie niepokojących objawów, a jeśli zintegrujesz aplikację z Apple Health i Google Fit, zyskasz jeszcze możliwości monitorowania swojej aktywności fizycznej i jej wpływu na Twoje zdrowie. Co kontekście konsultacji z lekarzem jednak najważniejsze – udostępnisz mu swoje dane w prosty i bezpieczny sposób.

Przekazywanie dokumentacji medycznej z pomocą jednego kliknięcia

Jak to działa? Ty potrzebujesz aplikacji, którą możesz ściągnąć z App Store lub Google Play, a lekarz – wyłącznie dostępu do sieci. Chcąc wysłać mu potrzebne informacje, masz do wyboru trzy ścieżki:
• zeskanowanie kodu QR - po wybraniu dokumentów i/lub badań zeskanuj kod QR widoczny na stronie dladoktora.pl, którą powinien otworzyć lekarz,
• wpisanie kodu PIN - po wybraniu dokumentów i/lub badań wygeneruj kod PIN, który lekarz powinien wpisać na stronie dladoktora.pl oraz podać dodatkowo swoje imię i nazwisko,
• e-mail – wybierz dokumenty i/lub dane do przesłania, a następnie skorzystaj z narzędzi udostępniania w swoim telefonie, aby wysłać je pocztą e-mail.

Nowoczesne rozwiązania i korzyści dla pacjenta

To tylko część możliwości, jakie daje Comarch HealthNote. Aplikacja jest dostępna również w wersji webowej – znajdziesz tam wywiad medyczny (obciążenie genetyczne, zażywane leki, wcześniejsze hospitalizacje, ciąże, dodatkowe czynniki wpływające na zdrowie), czyli raport, który możesz samodzielnie sporządzić, a następnie przesłać razem z dokumentacją i zapisanymi parametrami. Tam zaimportujesz też dużą ilość dokumentów (np. pliki w formacie PDF). Jeśli interesują Cię dodatkowe informacje i praktyczne wskazówki dotyczące zdrowia i medycyny, na blogu Comarch HealthNote znajdziesz ponadto zawsze świeżą dawkę takich treści. Aplikacja Comarch HealthNote jest to efekt współpracy z lekarzami i pacjentami, którzy pomagają ją nieustannie rozwijać. Jeśli już korzystasz z tego rozwiązania i masz własne pomysły na jego ulepszenie, napisz na adres support@healthnote.pl. Jeśli wahasz się, czy ściągnąć aplikację na swój telefon, obejrzyj film, który pokazuje, jak Comarch HealthNote działa w praktyce.