Włożenie sukienki lub spódnicy nieodmiennie wiąże się z ekspozycją nóg. Podczas wakacji nie zawsze chcemy zakładać rajstopy. Od wielu lat ich rolę może spełnić kosmetyk Sally Hansen o nazwie Airbrush Legs, który doczekał się licznych następców i naśladowców. Popularne "rajstopy w spray'u" to nic innego jak mieszanka podkładów, pudru oraz jedwabiu. Wyrównają koloryt skóry, zakryją nieestetyczne pajączki i nadadzą efekt opalenizny. Co ważne - są wodoodporne, więc nie zmyją się pod wpływem deszczu. Z łatwością usuniesz je natomiast wodą z mydłem. Produktu możesz użyć nie tylko na nogi, ale również np. na ręce.

Konturowanie nóg

Konturowanie nóg to nic innego, jak znana wszystkim z malarstwa zabawa światłem i cieniem. Zasady są podobne: ciemny kolor ukrywa, jasny wydobywa. Najlepszym wstępem do konturowania nóg będzie zastosowanie rajstop w spray'u na całej ich powierzchni. Następie na wewnętrznej stronie ud przyciemnij skórę ciemnym podkładem lub pudrem brązującym. Przez środek nóg poprowadź jasną smugę podkładu i rozetrzyj ją. W podobny sposób można konturować ręce, a nawet tułów. Efekt takiego zabiegu możesz podziwiać podczas pokazów na modelkach Victoria's Secret.

Konturowanie dekoltu

Przy konturowaniu dekoltu obowiązują podobne reguły, jak przy nogach. Warto dodać, że błyszczące pudry rozświetlające lub pudry brązujące powiększają, zaś matowe kosmetyki pomniejszają. Zacznij od nałożenia skośnym pędzlem litery Y zakrzywiającą się u szczytu piersi. Na szczyt piersi nałóż rozświetlacz lub jasny podkład, który stworzy wrażenie światłocienia. Zobaczcie, jak wygląda to w praktyce.