Konturowanie paznokci

Konturowanie paznokci to kolejna odsłona trendu, który ma już zapewnione stałe miejsce we fryzjerstwie czy makijażu. Sama technika zaczerpnięta jest... z malarstwa! Konturowanie wykorzystuje bowiem wiedzę o stosowaniu światło-cienia. Zgodnie z nią chcąc wysunąć przedmioty na obrazie na pierwszy plan należy umieścić je na ciemnym tle. Zaciemnienie sprawia także, że rzeczy wydają się mniejsze i bardziej odległe. To nie wszystko! Podobnie działa błysk i mat. Błyszczące przedmioty wyglądają na większe i bliższe, matowe - mniejsze i dalsze.

Konturowanie w służbie urody

Konturowanie na początku pojawiło się w makijażu. I to bynajmniej nie w makijażu Kim Kardashian. Sama technika jest jedną z najstarszych, które stosują wizażyści. Początkowo było wykonywane ciężkimi podkładami i w tej wersji przynosi najlepsze efekty. Przynajmniej w makijażu fotograficznym, bo na co dzień wyglądają bardzo nienaturalnie. W naszych codziennych makijażach stosujemy znacznie lżejszą wersję konturowania, która opiera się na wykorzystaniu pudrów brązujących i rozświetlających.

konturowanie paznokci
Essie, Instagram

Po twarzy przyszedł czas na włosy i fryzury 3D, których wykonanie najczęściej opiera się na odpowiednim cieniowaniu oraz rozjaśnieniu pasm. Nie jest to jednak znany nam z ubiegłej dekady baleyage ani ombre. W salonach fryzjerskich stawia się na rozświetlenie włosów poprzez rozjaśnienie o kilka tonów pojedynczych pasm. Dzięki temu fryzura zyskuje lekkość i objętość.

Sprawdź, na czym polega modne sombre >>>

Wreszcie nadszedł też czas na paznokcie. Konturowanie paznokci również nie jest nowością, ale ma szansę stać się bardzo modne w nadchodzących sezonach. A wszystko za sprawą wyrazistego manicure na dłoniach modelek podczas pokazu Very Wang na tegorocznym NYFW. Jak wykonać konturowanie paznokci?

konturowanie paznokci
Essie, Instagram

Konturowanie paznokci w praktyce

By wydłużyć płytkę paznokcia poprzez konturowanie potrzebujesz:

  • bazy,
  • jasnego, półprzezroczystego lakieru do paznokci,
  • emalii w kontrastowym kolorze (intensywnie białej lub dość ciemnej. Sprawdzą się czernie, brązy, czerwienie, fiolety oraz granaty),
  • top coatu.

Zacznij od pomalowania paznokci bazą, a następnie jasnym lakierem, który sprawi, że kontrast będzie jeszcze większy, a płytka paznokcia wyda się jeszcze dłuższa. Następnie namaluj na środku paznokcia szeroki pasek z ciemnego lakieru. Całość pokryj top coatem i zaczekaj aż wyschnie. Nie masz czasu?  Zrezygnuj z malowania paznokcia jasnym lakierem.

Zanim zrobisz manicure zobacz także: 6 sposobów na piękne paznokcie >>>