Jak nakładać korektor pod oczy — podstawowe zasady

Nakładanie korektora pod oczy to stosunkowo łatwy proces – jednak jeśli nie dobierzemy odpowiedniego kosmetyku, nie uzyskamy spektakularnych efektów. Dlatego właśnie pierwszym krokiem powinien być dobór idealnego produktu.

Tradycyjne korektory do twarzy służą do maskowania niedoskonałości. – muszą poradzić sobie z każdym wypryskiem, stąd zazwyczaj mają dość ciężką formułę. Właśnie ze względu na formułę taki korektor nie sprawdzi się na delikatnej skórze pod oczami – może ją obciążyć, a nawet nienaturalnie podkreślić kłopotliwe zasinienia. Najlepiej więc wybrać korektor przeznaczony do stosowania pod oczy lub wybrać tradycyjny korektor o lekkiej, lejącej formule i niższym kryciu.

Korektor należy nakładać na odpowiednio przygotowaną skórę. Kosmetyk kolorowy nie powinien mieć z nią bezpośredniego kontaktu, dlatego najlepiej najpierw zabezpieczyć skórę lekkim kremem pod oczy.

Jeden z największych dylematów dotyczy kolejności nakładania produktów – a konkretnie tego, czy korektor pod oczy nakładamy przed czy po podkładzie. Najlepiej sprawdzającą metodą jest nakładanie korektora bezpośrednio na podkład. Jeśli zaś chodzi o ilość – dwie cienkie warstwy obydwu produktów zapewnią lepsze i bardziej naturalne krycie, niż nadmiar korektora.

Jeśli chodzi o to, czym nakładać korektor pod oczy – sposób aplikacji jest tak naprawdę dowolny, należy jednak pamiętać o tym, aby wklepywać – nie rozcierać. Najłatwiej zaaplikować korektor palcami – to dobra metoda, która uczy ruchu wklepywania i pozwala na dużą kontrolę. Inną zdobywającą popularność metodą jest wklepywanie korektora za pomocą gąbeczki; specyfika tego narzędzia pozwala na niezwykle szybką pracę z produktem. Nakładanie pędzelkiem wymaga za to najwięcej praktyki. Pędzle zazwyczaj służą nam do rozcierania czy blendowania produktów, dlatego trudno przyzwyczaić się do wykonywania idealnych ruchów wklepywania.

Jak prawidłowo nakładać korektor pod oczy — najpopularniejsze błędy

W makijażu kierujemy się nawykami, zapominając o tym, że każdy nowy kosmetyk działa trochę inaczej, a jego aplikacja rządzi się własnymi prawami. Dlatego chyba każda z nas popełniła choć jeden z tych popularnych błędów:

  • Rozcieranie korektora pod oczy – aby produkt mógł dobrze zakryć zasinienia, powinien zostać wklepany, w innym wypadku makijaż będzie pełen smug i plam. Najlepiej nałożyć go na skórę kropeczka po kropeczce, a następnie zacząć miejscowe wklepywanie.
  • Nakładanie zbyt jasnego korektora – o ile podkład jaśniejszy o ton nie sprawia jeszcze, że skóra wygląda nienaturalnie, o tyle podkład pod oczy powinien być idealnie dopasowany do karnacji. Spod zbyt jasnego produktu po prostu prześwitują zasinienia – chcemy je przecież zakryć, nie uwydatnić!
  • Nakładanie korektora pod oczy... i tylko pod oczy – jeśli skóra pod oczami nagle odetnie się kolorystycznie od reszty twarzy, nie będzie wyglądać to dobrze. Najlepiej przeciągnąć korektor na centymetr pod widocznym sińcem i wtopić go w podkład. Można też zakryć z jego pomocą zasinienia w kącikach oczu, lub nawet delikatnie pokryć nim górną powiekę – korektor stanowi świetną bazę pod cienie!
  • Zapominanie o pielęgnacji – na przesuszonej skórze kosmetyki nie trzymają się zbyt dobrze. Nakładanie korektora pod oczy bezpośrednio na skórę niepokrytą wcześniej kremem zaowocuje mniejszą trwałością, a długotrwałe unikanie pielęgnacji przez makijażem może doprowadzić do problemów skórnych.
  • Nieprawidłowa aplikacja korektora rozświetlającego – taki typ korektora podkreśla walory i pięknie odbija światło; nie zakrywa jednak niedoskonałości. Jeśli nałożymy go pod mocno zasinione oko,uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Zatem jak używać korektora rozświetlającego pod oczy? Najlepiej nałożyć go na zasinienie pokryte już tradycyjnym korektorem pod oczy, aby wykończyć look i rozświetlić spojrzenie!

Jak używać korektora pod oczy — inne zastosowania

Kosmetyki są bardziej wielofunkcyjne, niż może się zdawać – nie inaczej jest w przypadku korektorów pod oczy. Choć najłatwiej wykorzystać je zgodnie z przeznaczeniem, w eksperymentowaniu ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia! Jak nakładać korektor pod oczy na inne części twarzy?

  • Korektor pod oczy na niedoskonałości – jeśli reakcją obronną naszej cery na nadmiar ciężkich kosmetyków jest powstawanie ,,kaszki" lub zaskórników, warto zacząć pokrywać niedoskonałości lżejszym kosmetykiem. Większość zmian skórnych wcale nie wymaga bowiem pokrywania warstwą ciężkiego korektora – warto więc spróbować zakryć je lekkim korektorem pod oczy!
  • Korektor pod oczy zamiast rozświetlacza – korektor rozświetlający może z kolei zastąpić rozświetlacz do twarzy. Taki produkt daje dyskretny, elegancki blask – właśnie dlatego stanowi idealny wybór dla kobiet, które nie lubią krzykliwej tafli pełnej mieniących się drobinek.
  • Korektor do konturowania brwi – lekki korektor pod oczy sprawdzi się też do obrysowywania granic pomalowanych już brwi. Zbyt widoczne odcięcie może wyglądać teatralnie – delikatne natomiast doskonale dopełni piękny makijaż.

Korektor pod oczy to kosmetyk łatwy w użyciu i dość uniwersalny – warto wprowadzić go do codziennego makijażu, aby nadać spojrzeniu świeżości i wyrazu!