Advertisement

Właściciele kotów żyją nawet o 10% dłużej. Co prawda nie chodzą częściej na spacery tak jak opiekunowie psów, ale okazuje się że nawet kontakt bezpośredni z kotem ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Najwyraźniej koty odwdzięczają się nam za troskliwą opiekę i profilaktykę, dzięki której one same żyją nawet 2 razy dłużej niż ćwierć wieku temu. Przyczyniły się do tego m.in.: bezpieczniejszy tryb życia kota-domatora, szczepienia ochronne oraz zbilansowana dieta dostosowana do konkretnych potrzeb.

Okłady z kota

Każdy właściciel kota wie, że nie ma nic przyjemniejszego niż mruczący okład. Do tego okazuje się że często miejsce na którym kot się kładzie nie jest przypadkowe. Bolesne miejsca czy zmienione chorobowo, często mają wyższą temperaturę, a koty z natury wybierają miejsca w których mogą odbierać ciepło (aby oszczędzać na własnej produkcji). Nawet jak jesteś zdrowy, to kot będzie szukał na tobie najcieplejszego punktu więc chętnie usadowi się na Twoim brzuchu, klatce piersiowej czy …głowie. 

Mruczący terapeuta

Towarzyszące kocie mruczenie ma już potwierdzone i wykorzystywane w medycynie właściwości. Otóż okazuje się, że częstotliwości mruczenia kota (między 20 a 140Hz) są wykorzystywane podczas zabiegów fizykoterapeutycznych. Mruczenie może wspomagać procesy leczenia i wzmacniania układu kostnego, a także wzmacniać mięśnie, ścięgna czy więzadła. Tak więc okład z kota ma podwójne właściwości terapeutyczne, nie licząc samej czystej przyjemności jaką czerpiemy z bliskości ukochanego zwierzaka.

Zdrowsze serce kota i jego opiekuna

Okazuje się, że posiadanie kota znacznie obniża ryzyko śmierci w wyniku chorób serca. Dlatego zapewnij swojemu kotu dietę, która dba o jego wszystkie potrzeby (w tym serce). Optymalnie zbilansowana karma pełnoporcjowa z linii Purina® PRO PLAN®, uzupełniona w liczne składniki funkcjonalne (w tym taurynę) zapewni Twojemu kotu dłuższe i zdrowsze życie. Dobierz ją do potrzeb swojego kota podając karmę:
- dla kociąt od najmłodszych lat (Kitten), 
- dla kotów po zabiegu sterylizacji / kastracji (Sterilised),
- dla kota o delikatnym układzie pokarmowym i problemach skórnych (Delicate).

Twój kot instynktownie jest blisko Ciebie, aby dzielić się swoim pozytywnym wpływem na Twoje zdrowie. Zapewnij mu optymalną opiekę i potwierdzoną badaniami dietę, dzięki której dłużej będzie się cieszył zdrowiem u Twojego boku.