Kozaki na jesień i zimę 2016

W tym sezonie nie spodziewajcie się rewolucji w świecie kozaków. Raczej możemy liczyć na kontynuację zeszłorocznych trendów, które dzięki nowym detalom zyskują zupełnie inny wydźwięk. Kilka elementów wyraźnie się powtarza w wielu kolekcjach obuwia i to na nie warto zwrócić uwagę.

Kozaki za kolano

Kozaki za kolano po długiej nieobecności na dobre wróciły na salony już w zeszłym sezonie. Tej zimy o nich nie zapominamy i nosimy na miliony sposobów. Same w sobie są barwnym i oryginalnym elementem stylizacji, który doskonale komponuje się zarówno ze spodniami, sukienkami, jak i szortami. Do obcisłych rurek warto włożyć muszkieterki, których góra jest nieco szersza niż udo. Dzianinowe sukienki i rozkloszowane spódnice najlepiej wyglądają wówczas, gdy ich rąbek znajduje się kilka centymetrów nad butem. Koniecznie też zwróć uwagę na popularne w tym sezonie kozaki za kolano z wiązaniami z tyłu! Znajdziesz je m.in. w kolekcji Badura.

kozaki
Kozaki Badura

Obcasy - słupki

Tej zimy zapominamy o niewygodnych szpilkach zapadających się w śniegu i ślizgających na lodzie. Zamiast nich wkładamy kozaki na grubych obcasach. Geometryczny słupek nawet mając kilka centymetrów wciąż pozostaje komfortowy. Tego typu kozaki są nawiązaniem do mody lat 90., ale też dają szansę na zastosowanie w tym miejscu ciekawych zdobień.

Kozaki
Kozaki Kazar

Zamszowe kozaki

Zamszowe kozaki zdecydowanie wypierają obuwie wykonane ze skóry. Choć możesz mieć pewność, że nie uda im się do końca. Zamsz nie lubi bowiem wilgoci, a posypany środkami chemicznymi śnieg na chodnikach zwyczajnie mu szkodzi. Zabrudzenia możesz czyścić specjalną szczoteczką do czyszczenia zamszu. W tej roli sprawdzi się też zwykła szczoteczka do zębów. Za co więc kochamy zamszowe kozaki? Chyba żadne inne buty na zimę nie wyglądają tak kobieco, lekko i delikatnie.By nie przemiękały i dłużej ci służyły nie zapomnij zaimpregnować ich przed pierwszym włożeniem zaraz po zakupie.