Kręcone włosy na wiele sposobów

Lekko kręcone włosy czy drobne sprężynki? Loki da się wyczarować z każdego rodzaju włosów. Możesz je zrobić w tradycyjny sposób, lub starymi, domowymi metodami. Najprościej wykonać je z pomocą lokówki stożkowej, na którą nawijasz kolejne pasma uzyskując ładny skręt. Równie popularne są lokówki. Czym kierować się podczas zakupu tych urządzeń? Przede wszystkim powinny mieć teflonowe powłoki, dzięki czemu nie niszczą włosów, a do lokówki stożkowej najczęściej dołączane są rękawiczki chroniące dłonie przed oparzeniami. Ważna jest też grubość lokówki, która decyduje o tym, jak będą wyglądały twoje loki. Kręcone włosy możesz również wyczarować z pomocą prostownicy lub rzeczy, które zawsze masz w domu pod ręką.

Jak zrobić loki prostownicą?

By zrobić kręcone włosy, wystarczy sięgnąć po prostownicę. Uchwyć nią pasmo włosów tuż przy nasadzie i wywiń prostownicę o 180 stopni. Następnie przeciągnij kosmyk w dół. Jeszcze ciepłe włosy uformuj w pierścień i podepnij spinką. Uważaj, by nie popełnić najczęstszego błędu, przez które loki nie wychodzą: nie zaciskaj zbyt mocno końcówek. Wystarczy delikatnie uchwycić pasmo. Na koniec rozpuść loki i utrwal je lakierem.

Włosy kręcone niczym sprężynki

Zrobienie fryzury na wzór afro jest czasochłonne, ale ostateczny efekt zecydowanie będzie wart poświęconego czasu. Wilgotne włosy podziel na cienkie pasma, a następnie każde z nich nawiń na ołówki. Podepnij je szpilkami do włosów. Gdy wyschną, wyjmij ołówki. Kręcone włosy roztrzep i utral lakierem.

Kręcone włosy zrobione... t-shirtem!

Każda z nas ma w szafie t-shirt, którego nie używa. Teraz możesz wykorzystać go do zrobienia loków! Potnij koszulkę na paski, a włosy zmocz wodą. Podziel kosmyki na pasma. Następnie każde z nich zakręcaj na wycięty pasek materiału, który na koniec zawiąż. Po wyschnięciu włosów, rozczesz je palcami i utrwal. Uzyskane tym sposobem kręcone włosy będą miały bardzo naturalny skręt.