Kręcone włosy - pielęgnacja

Włosy kręcone, zwłaszcza te z większym skrętem wbrew pozorom są trudne w pielęgnacji. Lubią się puszyć, są przesuszone i często trudno je okiełznać.

Włosy kręcone myjemy letnią wodą, nigdy gorącą, ponieważ łuski wtedy otwierają się mocniej, i włos traci gładkość i połysk. Najlepiej na koniec przelać włosy chłodna wodą.

Po każdym myciu najlepiej stosować odżywkę do spłukiwania do włosów kręconych, która wygładzi strukturę włosa i nada im blask. Dzięki niej łatwiej rozczeszemy mokre włosy.
Ja dodatkowo stosuję odżywkę bez spłukiwania na lekko osuszone włosy. Dzięki temu włosy się nie puszą i są trochę "cięższe", co w przypadku puszących się włosów jest zdecydowanie na plus:)

Pamiętajmy, że włosy kręcone rozczesujemy tylko na mokro, nigdy na sucho, bo po rozczesaniu suchych włosów, zawsze otrzymamy puch - a tego nie lubimy najbardziej:)

Najlepiej, gdy włosy kręcone schną same. Wtedy skręca się najładniej, naturalnie i nie będziemy mieć efektu puszenia na końcach - bo suszarka niestety wysusza włosy.
Jeśli jednak włosy nie mogą schnąć same, zawsze używajcie dyfuzora, nigdy bezpośredniego strumienia ciepła. Dyfuzor jak najbardziej naturalnie wysuszy i skręci nasze loki.

Na koniec warto jeszcze wgnieść w końcówki włosów olejek do włosów kręconych, lub inny kosmetyk wykańczający i utrwalający fryzurę. Dzięki czemu nasze loki powinny w niezmienionej formie dotrwać do wieczora:)

Zobaczcie najładniejsze fryzury dla włosów kręconych ->>