Krem DD to połączenie kremu pielęgnacyjnego z podkładem. Jego głównymi zadaniami są wyrównanie kolorytu skóry, nawilżenie jej, działanie przeciwzmarszczkowe oraz ochrona przed zanieczyszczeniami. Jakie właściwości ma krem DD?

Co oznacza skrót DD?

Skrót „DD” możemy rozwinąć na dwa sposoby. Pierwszy to „Dynamic Do All”, co oznacza, że jest krem jest specjalistą od wszystkiego. Drugim zwrotem, który kryje się za tymi literami to „Daily Defence”, co możemy przetłumaczyć jako ochrona na dzień.

Krem DD – właściwości

Krem DD to produkt, który powstał na bazie kremów BB i CC. Jest on ulepszoną mieszanką kremu na dzień o aktywnych składnikach oraz lekkiego, aczkolwiek dobrze kryjącego podkładu. Dobry krem DD wyrówna koloryt skóry, a także zadziała przeciwzmarszczkowo, nawilżająco, regenerująco oraz ochronnie. Dobre kremy DD zawierają także filtr przeciwsłoneczny. Krem DD łączy w sobie funkcje, które są istotne dla kobiet posiadających cerę dojrzałą oraz problematyczną, wymagającą dokładnego krycia bez efektu maski.

Krem DD – działanie

Krem DD dzięki składnikom aktywnym jednocześnie chroni i pielęgnuje skórę, wyrównując jej naturalny koloryt.

Do głównych działań kremu możemy  zaliczyć:

  • Działanie przeciwzmarszczkowe.
  • Ochrona SPF 30 przed promieniowaniem UVA, UVB oraz niebieskim światłem.
  • Neutralizacja i zapobieganie absorpcji cząstek i toksyn szkodliwych dla skóry.
  • Wzmocnienie zdolność przeciw utleniającą skóry.
  • Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny.
  • Ożywienie cery i dodanie jej zdrowego blasku.
  • Korekcja przebarwień i ujednolicenie koloru skóry.
  • Poprzez pigment rozświetlający krem nadaje twarzy świetlistości, tworzy efekt promiennej, wypoczętej skóry.
  • Naturalna formuła komplementuje cerę, nie zważa się, nie roluje się i nie zmienia koloru po nałożeniu.

Krem DD – dla kogo?

Dotychczas popularne kremy BB i CC dedykowane były osobom bez większych problemów z cerą oraz do osób młodych. Krem DD głównie kierowany jest dla cery dojrzałej oraz problematycznej, wymagającej lepszego krycia. Krem dodatkowo wyróżnia działanie przeciwzmarszczkowe, dlatego z tego preparatu będą szczególnie zadowolone kobiety, których skóra wymaga większej uwagi i troski ze względu na utratę sprężystości, odpowiedniego nawilżenia i równomiernego kolorytu.

Krem DD – jak go stosować?

Nakładamy niewielką ilość na uprzednio oczyszczoną i suchą skórę na kilka obszarów twarzy (czoło, nos, kości policzkowe i podbródek). Rozprowadzamy krem masując delikatnymi okrężnymi ruchami. Możemy dodatkowo utrwalić go pudrem matującym dla utrzymania nieskazitelnego efektu.

Zobacz również: