Krótkie fryzury - sposób na optyczne wyszczuplenie twarzy?

Krótkie fryzury, które wyszczuplają twarz? Wystarczy, że podczas wyboru nowego cięcia będziesz trzymała się kilku zasad. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wydłużenie, a tym samym wyszczuplenie twarzy są proste włosy okalające buzię. W związku z tym idealny wydaje się być bob lub jego najmodniejsza wersja long bob. Ten trik działa zarówno wtedy, gdy włosy są wyprostowane prostownicą, jak i naturalnie pofalowane. Szukając fryzur wyszczuplających twarz nie bierz nigdy pod uwagę loków! Czesząc się w ten sposób uzyskasz odwrotny od zamierzonego efekt.

Efektowne asymetryczne cięcie

Warto też zastanowić się nad asymetrycznym cięciem, w którym włosy nad szyją są dość krótkie, zaś te z przodu długie. Ta krótka fryzura nie tylko wyszczupli twarz, ale też będzie wyglądała niezwykle kobieco i efektownie. Uważasz, że twoje włosy są za cienkie na tego typu cięcie? Nadaj im efektu 3D poprzez pasemka lub delikatne sombre. Do ich wykonania zamiast rozjaśniacza użyj olejku, który rozjaśni pasma jedynie o dwa tony. Na koniec codziennej stylizacji włosów nie zapomnij o użyciu nabłyszczacza - ten kosmetyk nie tylko wydobędzie naturalny blask, ale również podkreśli jaśniejsze kosmyki.

Krótkie fryzury z grzywką
Krótkie fryzury z niesforna grzywką są dobrym sposobem na wyszczuplenie twarzy (Shutterstock)

Czy krótkie fryzury z grzywką to dobry pomysł?

Krótkie fryzury z grzywką mogą wyszczuplać lub pogrubiać twarz. Od czego to zależy? Od rodzaju grzywki! Prosto obcięta i stosunkowo gruba nie jest najlepszym pomysłem, jeśli masz okrągłą lub kwadratową twarz. Rysy najłatwiej jest wyciągnąć dzięki grzywce zaczesanej na bok i sięgającej do policzka. Dobrym pomysłem jest też okalająca buzię, pozornie niesforna cienka grzywka. Zrezygnuj natomiast z krótkich fryzur z krótką grzyweczką.

Zobacz 7 propozycji krótkich fryzur w naszej galerii >>>