Marka The Ordinary stała się hitem od razu po wejściu do sklepów, ponieważ proponowane przez nią produkty są wegańskie, naturalne i w rozsądnych cenach. Co więcej, możemy realnie zauważyć działanie poszczególnych kosmetyków. Szczególną popularnością cieszy się krwawy peeling. Produkt swoją niezbyt zachęcającą nazwę zawdzięcza krwistemu kolorowi. W mediach społecznościowych możemy znaleźć naprawdę imponującą galerię „krwawych twarzy”. Równie imponujące są listy osób oczekujących na pojawienie się peelingu w sklepach internetowych. Klienci niemal zabijają się o niego i gorączkowo szukają miejsc, gdzie produkt dostępny jest do kupienia. Dlaczego kosmetyk jest aż tak popularny i co może służyć jako jego zamiennik?
Krwawy peeling – właściwości
Peeling z kwasami AHA i BHA (AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution), bo tak brzmi prawdziwa nazwa krwawego peelingu, ma za zadanie złuszczać naskórek. Oprócz koloru wyróżnia go połączenie kwasów AHA i BHA, które złuszczają głębsze warstwy oraz pomagają oczyścić pory. Regularne stosowanie powinno zredukować niedoskonałości, przebarwienia i zmarszczki, a także zmniejszyć wydzielanie sebum i przywrócić skórze blask.
Produkt polecany jest dla osób z cerą trądzikową, tłustą i mieszaną. Preparat odpowiedni jest także dla cery suchej, dojrzałej, zniszczonej jako intensywna kuracja złuszczająca, rozjaśniająca przebarwienia po wypryskach i opalaniu. Wygładza skórę i odświeża jej koloryt bez względu na wiek.
Tak szerokie zastosowanie peeling zawdzięcza obecności kwasów hydroksylowych, które stosowane są w kosmetykach złuszczających, przeciwzmarszczkowych oraz rozjaśniających przebarwienia.
Krwawy peeling – działanie
Do głównych działań peelingu możemy zaliczyć:
- regulowanie odnowy komórek skóry,
- spłycenie drobnych zmarszczek,
- poprawienie kolorytu,
- wpłynięcie na produkcję kolagenu, zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
- nawilżenie i wygładzenie,
- wzmocnienie bariery lipidowej naskórka, poprzez stymulację produkcji ceramidów,
- działanie antybakteryjnie i przeciwzapalnie,
- przyśpieszenie gojenia wyprysków oraz redukcję blizn i śladów potrądzikowych,
- zapobieganie wrastaniu włosów po depilacji.
Krwawy peeling – czy działa?
Według internautów, których opinie możemy znaleźć na wielu forach i stronach, a także biorąc pod uwagę własne doświadczenia z tym produktem, mogę śmiało powiedzieć, że peeling działa. Skóra jest wyraźnie gładsza, oczyszczona, a pory są zmniejszone. Produkt ten sprawia, że skóra jest jednolita i świetlista. Musimy jednak pamiętać o systematyczności, ponieważ efekt nie utrzymuje się dłużej niż tydzień.
Krwawy peeling – zamiennik
Niestety krwawy peeling jest towarem deficytowym. Aby go zdobyć trzeba mieć odrobinę szczęścia i sporo cierpliwości. Na szczęście od niedawna możemy zdecydować się na zamiennik peelingu, który dostaniemy bez większego problemu. Mowa o serum Eveline - Glycol Therapy, Kuracja przeciw niedoskonałościom 5%, który ma podobny skład i takie samo działanie jak popularny, czerwony produkt. Serum Eveline dodatkowo zawiera kwas glikolowy, który jeszcze lepiej poradzi sobie z niedoskonałościami. Cena obu produktów jest taka sama, jednak serum od Eveline ma mniejszą pojemność. Warto jednak wypróbować oba produkty, tym bardziej, że serum Eveline jest znacznie lepiej dostępne.
Peelingi kwasowe – jak stosować?
Zanim zaczniemy naszą przygodę z peelingami kwasowymi musimy zrobić próbę uczuleniową, aby upewnić się, że kosmetyk nie wywoła u nas reakcji alergicznej.
Peeling najlepiej robić wieczorem, aby ewentualne zaczerwienienia mogły zniknąć. Rozprowadzając produkt należy omijać miejsca w których znajdują się ranki, strupki i zaczerwienienia.
W zależności od konkretnego produktu czas oraz częstotliwość stosowania mogą się różnić. Wskazówki, jak korzystać z peelingu znajdziemy na opakowaniu.
Ważne! Przy stosowaniu kuracji kwasami musimy pamiętać o kremie z filtrem SPF 50.
Komentarze