Książki na weekend z dreszczykiem

Winny, Joanna Opiat-Bojarska, Wyd. Słowne

Mrocznie, duszno i nieprzewidywalnie. Joanna Opiat-Bojarska, jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce, opracowała wzór na thriller, od którego przechodzą dreszcze. I umieściła jego akcję w Inowrocławiu! Doskonale skonstruowana, pochłaniająca intryga to gra z czytelnikiem na najwyższym poziomie. A zakończenie zaskoczy nawet najbardziej wytrawnych miłośników gatunku.

Marcina może uspokoić tylko szum wody, ciepło otaczające jego ciało w wannie i cisza. Tak utrzymuje w ryzach tę część siebie, która nie mieści się w ogólnie przyjętych normach. Kiedyś popełnił błąd. Myślał, że tak będzie lepiej. Ale bardzo się pomylił, życie to nie jest bajka z morałem. Nie wystarczy odpokutować. Choć spłacił swoje długi, piętno winy zostanie z nim na zawsze.


Ukryte, Lisa Gray, Burda Książki (teraz Wyd. Słowne)

Z Jessiką Shaw, prywatną detektywką, jest jak ze znanym Herculesem Poirot – każda sprawa jest inna, każdą warto przejść razem z nią, krok po kroku. Tym razem prowadzi ona śledztwo dotyczące Rue Hunter, która spędziła ponad dwadzieścia lat w celi śmierci, by wreszcie ponieść karę za podwójne morderstwo.

W Kalifornii nie wykonano egzekucji na więźniu od 2006 roku, a od ponad pół wieku nie stracono kobiety. Rue byłaby pierwsza… Na prośbę jej siostry, Jessica Shaw decyduje się zakłócić senną atmosferę pustynnego miasteczka i rozdrapać stare rany.

Książka została uznana przez jury konkursu organizowanego przez serwis czytelniczy Granice.pl Najlepszą książką na wiosnę w kategorii thrillerów.


Co się skrywa między nami?, John Marrs, Burda Książki (teraz Wyd. Słowne)

Najnowszy thriller mistrza wyrafinowanej i trzymającej w napięciu intrygi wciąga niebezpiecznie. „Co się skrywa między nami?” to mroczna i szokująca opowieść o sekretach, kłamstwach i rodzinnej nienawiści. Gdy czytelnik zaczyna domyślać się, co jest grane, Marrs wywraca wszystko do góry nogami! Każdego wieczoru Maggie i Nina jedzą razem kolacją. Gdy kończą, Nina pomaga matce wrócić do jej pokoju na poddaszu i… przykuwa ją solidnym łańcuchem do belki w podłodze. Maggie Simmonds zrobiła bowiem w życiu wiele rzeczy, z których nie jest dumna. Nina, jej córka, nigdy jej tego nie wybaczy. I zmusi matkę, by spłacała swój dług. Dzień po dniu.

Książki na weekend z emocjami

Femme fatale, Katarzyna Nowakowska, Burda Książki (teraz Wyd. Słowne)

Katarzyna Nowakowska jako K.N. Haner podbiła serca tysięcy Polek. Później wciągnęła je w zmysłowy, fascynujący świat Skandalu. Najnowsza powieść jednej z najlepszych polskich autorek powieści obyczajowych i erotycznych wbija w fotel.

Julia, bohaterka poznana w pierwszym tomie, chce się odciąć od skandalu, który został wywołany przez jej romans z arystokratą Jamesem, i ułożyć od nowa swoje dotychczasowe życie. Pełna obaw decyduje się przyjąć wyjątkowo atrakcyjną ofertę pracy w luksusowym paryskim hotelu. Zaczyna poznawać magię Paryża i… Francuzów, zwłaszcza jednego: Gasparda.


Siła przetrwania, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Wyd. Słowne

Agnieszka Lingas-Łoniewska i Anna Szafrańska – zainspirowane rozmowami z byłą pracowniczką hotelu Orbis Polonez, gdzie w latach 80. i 90. bywała wierchuszka poznańskiej mafii – połączyły siły, by stworzyć wciągającą historię o uczuciu, które w świecie bezwzględnych mafiosów i walki o wpływy może być śmiertelnie niebezpieczne. Okazuje się, że powieści tajemniczej Lindy Szańskiej to fascynujący efekt współpracy tych dwóch bestsellerowych autorek i największych specjalistek od nieustraszonych kobiet, niebezpiecznych mężczyzn i opowieści naładowanych emocjami!

Daniel Rokita, zwany Diabłem, w pełni zasługuje na swój pseudonim. Tym, którzy wchodzą mu w drogę, potrafi zgotować prawdziwe piekło. Ale bycie prawą ręką Anioła, bossa poznańskiej mafii, ma swoją cenę. Diabeł już raz ją zapłacił. Ewa jednak nie boi się takiego życia. Bardziej przeraża ją to, że przy Danielu traci głowę i jest gotowa wyznać mu tajemnice, których nikomu nie powinna zdradzać. A stąd już tylko krok do uczucia, które może zniszczyć ich oboje.


A miał być happy end, Katarzyna Kalicińska, Wyd. Słowne

Energiczna i szalona Dominika z powieści „A miało być tak pięknie!” i „Abonent czasowo niedostępny znowu w formie”! Uczuciowy galimatias i kłopoty – życie Miki to górska lawina

W życiu Miki, odnoszącej sukcesy producentki telewizyjnej, nie ma nudy. Choć ona sama marzy o odrobinie świętego spokoju. Miłosne zawirowania, barwny świat show-biznesu i kłopoty pojawiające się jeden po drugim – życie Miki niepokojąco przypomina emocjonalny rollercoaster! Nagle na jej drodze pojawia się ktoś, dla kogo traci głowę. Czuły i doświadczony przez los mężczyzna wydaje się być miłością, na którą czekała. Czy pomyli się po raz trzeci? Nie dowie się, jeśli nie zaryzykuje!