Wakacje to idealny czas na to, aby sięgnąć po książkę. Leniwe weekendy, czas spędzony na leżakowaniu lub plażowaniu wręcz prosi się o dodatek w postaci książki. Sprawdźcie zestawienie lektur na lato!

Książki na lato: literatura obyczajowa

„Trzymaj się, Mańka!” Małgorzata Kalicińska

Ten romans przywraca uśmiech i wiarę w ludzi. Idealnie sprawdzi się jako dodatek do leniwego leżenia na kocu lub leżaku. Marianna po ocknięciu się z żałoby po siostrze Lilce walczy z zalanym mieszkaniem i remontem, jednocześnie poszukuje pracy i próbuje zrozumieć fakt, że w życiu jej ojca pojawiła się nowa kobieta. Jak małe dziecko, Marianna jest o tatę zazdrosna. Sfrustrowana i samotna odnajduje radość w mailowaniu z Antonim – dawnym znajomym, teraz pracującym w Korei Południowej. By uciec od codziennego zgiełku, Mańka przyjmuje zaproszenie na krótki wypad do Korei. Nieoczekiwanie rozmawia z kobietami z różnych stron świata, które zdecydowały się żyć tak, jak chcą, i odnalazły w ten sposób szczęście. Rezultat tego „desperackiego susa” zaskakuje ją samą. Okazuje się, że najlepsze w jej życiu wcale nie minęło, a dopiero się zaczyna.

Książki na lato: poradnik

„Pod gwiazdami. Przewodnik po nocnym niebie” Andrew Fazekas

Wakacje to idealny czas na to, aby zatrzymać się i rozejrzeć dookoła. Jest to także odpowiedni czas, aby popatrzeć w niebo i… no właśnie! Ten przewodnik pomoże ci zobaczyć i zrozumieć wspaniałości nocnego nieba. Znajdziesz tu wskazówki, praktyczne informacje, fascynujące zdjęcia Układu Słonecznego, Drogi Mlecznej i odległych zakątków przestrzeni kosmicznej, a także grafiki przedstawiające najbardziej znane gwiazdozbiory.

Książki na lato: thriller

„Pod wodą” Catherine Steadman

Książka, od której nie sposób się oderwać. W jej przypadku zasada „tylko jeden rozdział przed snem” absolutnie się nie sprawdza! Erin kochała Marka, a Mark kochał Erin. To była miłość z gatunku fanatycznych i nieokiełznanych, w której liczyli się wyłącznie oni. Co więc się wydarzyło? Co poszło nie tak? Jak niby-idealna historia miłosna zmieniła się w mrożący krew w żyłach thriller?

Książki na lato: podróże

„Spakowani, czyli 33 checklisty na różne okazje” Joanna Winiarska

Ta książka to absolutny must have jeżeli przed każdym pakowaniem odechciewa Ci się całego wyjazdu. Dowiesz się z niej:

  • Jak zrobić przydatną checklistę?
  • Kiedy najlepiej się pakować - tydzień czy dzień przed?
  • Co zapakować do bagażu głównego, a co do podręcznego?

Znajdziesz tu porady dotyczące zarówno survivalowych wypraw kajakowych i górskich, podczas których wraz z całą rodziną nocujesz pod gołym niebem, jak i wyjazdów służbowych czy noclegów w eleganckich hotelach. Pakowanie się nigdy nie było prostsze!

Książki na lato: literatura podróżnicza

„Przesunąć horyzont” Martyna Wojciechowska

Inspirująca książka, która przeniesie nas w odległe zakątki świata i pokaże, że nic nie jest niemożliwe. „Przesunąć horyzont" to niezwykła opowieść o ekstremalnej podróży. To nie tylko historia trudnego zdobywania najwyższego szczytu świata i poskramiania górskiego żywiołu, ale także opis wewnętrznej walki autorki. Przede wszystkim jednak to opowieść o spełnianiu marzeń i przesuwaniu granic niemożliwego. To opowieść o dziewczynie, której dramatyczny wypadek samochodowy i złamany kręgosłup nie powstrzymały przed wyznaczeniem sobie celu – zdobycia Mount Everestu.