Oto 5 specjalnie wyselekcjonowanych tytułów, które od pierwszych stron przeniosą Cię do świata grudniowej magii! Te ciepłe, urocze książki na święta mają w sobie historie, które chwycą za serce każdego książkofila.

Książka na święta: “Jak zawsze w grudniu”, Emily Stone

Jeżeli jesteś miłośniczką książek w stylu “Jeden dzień”, czy “Zanim się pojawiłeś”, nowość od Emily Stone będzie doskonałym wyborem. Główna bohaterka Josie jest największym wrogiem świątecznej atmosfery, co roku wysyła jednak list, który z założenia nigdy nie zostanie przeczytany. Grudniowa magia sprawia, że tajemniczy list splata jej los z Maxem, który przypadkowo znajduje się w pobliżu. Historia Josie i Maxa wciąga bez reszty, łapie za serce i pozostawia wiele przemyśleń jeszcze na długo po skończeniu lektury. Krytycy są zgodni - to książka, której nie da się zapomnieć, a historia w niej opisana porusza do głębi!

“Zasypani zakochani”, Agnieszka Lingas-Łoniewska

To kolejna z powieści spod pióra polskiej powieściopisarki, Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Autorka przenosi Czytelników do zaśnieżonego Szczawna-Zdrój, gdzie zderzają się światy Anastazji i Huberta. Choć poznajemy parę, która jest od siebie oddalona niczym bieguny - nie dajmy się zwieść. Na kolejnych kartkach pełnych emocji i doskonałego humoru główni bohaterowie “docierają się”. Czy Anastazja odnajdzie się w roli menagerki pensjonatu i znajdzie miłość w Hubercie, wymagającym, stałym gościu hotelu?

Przeczytaj wywiad z autorką książki, Agnieszką Lingas-Łoniewską ->>

"I żyli długo i...świątecznie", Karen Schaler

Jeżeli kochacie świąteczne komedie z Netflixa - ta książka na święta na pewno Was nie zawiedzie. Scenarzystka takiego hitu, jak “Świąteczny książę” kolejny raz zabiera nas w świąteczną przygodę. Zdarza się, że nieopatrznie wypowiedziane zdanie potrafi wywołać lawinę niespodziewanych sytuacji. To właśnie spotyka główną bohaterkę książki, Riley, która udziela wywiadu po premierze swojej książki. Zapytana o inspirację do napisania bestsellera zaczyna opowiadać o dawnej, płomiennej miłości. Pech chce, że wyznanie Riley nie jest dość konkretne, a do wielkiego uczucia przyznaje się jej trzech dawnych partnerów. Któremu z nich uda się rozpalić dawne emocje? Grudzień w życiu Riley stanie się pełen wyznań, spotkań i romantycznych uniesień. Którą drogę wybierze serce pisarki? Czy będzie żyć długo i szczęśliwie (nie tylko świątecznie)? 

Sprawdź też: Filmy na podstawie książek Nicholasa Sparksa – TOP 10 ->>

Zobacz również:

“A ja na Ciebie zaczekam”, Magdalena Kordel 

Polski świat wydawniczy również nie zwalnia tempa. Koniec listopada zaowocował wydaniem ciepłej, magicznej powieści spod pióra Magdaleny Kordel. To historia trzech kobiet, które stają przed innymi wyzwaniami w grudniowym anturażu. Ta ujmująca za serce opowieść łączy w sobie to, co kochamy najbardziej: miłość, magię i cuda, które pojawiają się w niespodziewanych momentach. Losy Emilii, Ernestyny i Anastazji dzieli wiele. Magdalena Kordel łączy je jednak we wciągającej opowieści. Jesteśmy przekonani, że ta książka na święta to kolejny bestseller!

“Świąteczna sukienka” - Courtney Cole

Jeżeli masz ochotę na rozczulającą, uroczą powieść w amerykańskim stylu - “Świąteczna sukienka” to doskonały wybór. To także odmiana od miłosnych opowieści. Courtney Cole przenosi nas do życia Meg, która musi porzucić karierę stylistki na rzecz rodzinnej firmy - prowadzenia apartamentowca. Poznaje w nim uroczą Ellie, starszą kobietę, która rozlicza się ze swoim wspaniałym życiem. Międzypokoleniowa przyjaźń rozkwita w grudniowej aurze. Czy Meg uda się wzniecić magię świąt i dawną świetność w budynku, którym zarządza? Jak poradzi sobie z wyzwaniami? Czy powróci jeszcze do swojego dawnego życia, które tak kochała?