Sklepowe półki dosłownie uginają się od kubków, termosów i butelek termicznych. Do wyboru mamy różne rozmiary, kolory i rodzaje przez co wybranie tego idealnego może stać się ciężką decyzją. Sprawdźcie, na czym warto skupić się przy wyborze nowego kubka i który model najlepiej spełni nasze oczekiwania!

Kubek termiczny, butelka czy termos – czym różnią się od siebie?

Kubek termiczny: jest lekki i poręczny, bardzo często ma wygodną rączkę przypominającą zwykły kubek. Większość modeli uzbrojona jest w specjalne ustniki, które ułatwiają picie. W zależności od modelu kubek może być szczelny lub nie, a także może utrzymywać temperaturę napoju przez wiele godzin lub nie.

Butelka termiczna: to mniej więcej to samo co kubek termiczny, jednak w innym kształcie. Jak sama nazwa wskazuje butelka termiczna ma kształt…butelki. Najczęściej jest zakręcana, nie ma specjalnego dziubka lub ustnika ułatwiającego picie. Latem może być używana do utrzymywania niskiej temperatury zawartości, a zimą do ciepłej.

Termos: największy i najcięższy produkt w zestawieniu. Ma najlepsze właściwości termiczne i szczelność, jednak bardzo często nie ma ustnika, przez co lepiej sprawdzi się na dłuższe wędrówki niż na krótką drogę z domu do pracy.

Praktyczność czy wygląd – oto jest pytanie!

Jeżeli wybierając kubek zastanawiasz się nad tym, czy skupić się na jego wyglądzie czy na praktycznych parametrach, zacznij od odpowiedzenia sobie na pytanie „kiedy będę go używać?”. Jeżeli szukasz kubka, którego będziesz używać na spacerze, w samochodzie lub w biurze – możesz postawić na wygląd. Jeżeli szukasz produktu, który możesz bez obaw wrzucić do torby lub plecaka, takiego który wytrzyma wielogodzinne wyprawy i naprawdę długo będzie utrzymywał temperaturę – wybierz termos lub kubek, którego nadrzędnym zadaniem jest bycie praktycznym.

Czym kierować się przy wyborze? – najważniejsze parametry

Jednym z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy się kierować jest pojemność. Kompaktowe kubki termiczne zaczynają się już od 350 ml napoju. Możemy znaleźć także takie, które pomieszczą 500 ml, a nawet modele o pojemności 600-700 ml. Rozmiar oraz pojemność kubka powinniśmy dobrać do okoliczności w których będziemy z niego korzystać.

Jeżeli kubek będzie towarzyszył nam w krótkiej drodze autem, warto wybrać niewielki model, który zmieści się do uchwytu w samochodzie. Jeżeli najczęściej poruszamy się komunikacją, możemy wybrać odrobinę większy kubek, który np. ma wygodną antypoślizgową powłokę lub uchwyt.

Zobacz również:

Drugim, równie ważnym parametrem, o którym najczęściej przypominamy sobie już po zakupie kubka, jest wygoda picia. Warto wybrać model z wygodnym ustnikiem, który możemy otworzyć w higieniczny sposób. Jeżeli chcemy kubek trzymać w torbie, warto także upewnić się czy wybrany przez nas model jest szczelny. Nikt przecież nie chce zajrzeć do torby lub plecaka i odkryć, że powstało tam jezioro z kawy lub herbaty.

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego kubka, butelki lub termosu jest izolacja termiczna. Wybrany przez nas produkt powinien dobrze utrzymywać temperaturę zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów. Kubki, termosy i butelki w zależności od modelu i konstrukcji utrzymują temperaturę od kilku do kilkunastu godzin.

Zakup nowego kubka termicznego lub termosu nie należy do najprostszych! Wybierając odpowiedni produkt zastanów się, kiedy będziesz z niego korzystać i jakie parametry są dla Ciebie najważniejsze.