W pielęgnacji podobnie jak w modzie pojawiają się trendy, którym mniej lub bardziej ulegamy. Moda na naturalne kosmetyki trwa już długo i to skłania nas do zastanowienia się dlaczego kosmetyki naturalne cieszą się tak wielką popularnością.

Naturalne kosmetyki – mają mniej sztucznych składników

Mamy dostęp do coraz większej liczby kosmetyków czy detergentów przez co mamy coraz większy i częstszy kontakt ze sztucznymi substancjami. Nasz organizm jest pod ciągłym ostrzałem nowych substancji i technologii. Dlatego mając wybór, lepiej zdecydować się na odrobinę natury i prostoty jeżeli chodzi o skład kosmetyków, które bezpośrednio stosujemy na naszą skórę. Używając naturalnych kosmetyków pozwalamy naszej skórze odpocząć od sztucznych składników.

Naturalne kosmetyki – są przyjazne zwierzętom

Decydując się na naturalne kosmetyki nie tylko chronimy naszą skórę przed sztucznymi składnikami, ale jednocześnie możemy mieć pewność, że nie były one testowane na zwierzętach ani nie mają substancji pochodzących od zwierząt. Aby mieć pewność, że dany produkt jest wyprodukowany etycznie, możemy na nim szukać takich oznaczeń jak Ecocert, VeganSociety, czy Cruelty Free.

Naturalne kosmetyki – lepiej się przyswajają

Przez to, że naturalne kosmetyki mają w większości naturalny skład to lepiej się przyswajają. Dzieje się tak, ponieważ nasza skóra lepiej reaguje na substancje naturalne. Takie kosmetyki zdecydowanie rzadziej powodują reakcje alergiczne, nie podrażniają skóry oraz szybciej się wchłaniają.

Naturalne kosmetyki – brak skutków ubocznych

Kosmetyki naturalne rozwiązują problem skórny i możemy liczyć na długotrwałą poprawę stanu naszej skóry. Kosmetyki ze sztucznymi składnikami bardzo często maskują problem zamiast go rozwiązać, a kosmetyki naturalne pobudzają skórę do regeneracji oraz wspomagają procesy fizjologiczne zachodzące w naszej skórze. Jedynym minusem może być dłuższe oczekiwanie na efekty, ale możemy mieć pewność, że jak się pojawią to nie będę one chwilowe.

>>>Sprawdź, co to oznacza wegański kosmetyk<<<

Naturalne kosmetyki – pomagają dbać o środowisko

Składniki kosmetyków naturalnych są starannie selekcjonowane, bardzo często pochodzą z upraw i hodowli, w których nie stosuje się sztucznych nawozów czy substancji zwalczających szkodniki. Coraz więcej producentów ekologicznych i naturalnych kosmetyków przywiązuje uwagę nie tylko do składu kosmetyków, ale także do ekologicznych opakowań swoich produktów.

Zobacz również: