Najpopularniejsze iglaki na choinkę ->>

Jak kupić choinkę? Oto kilka cennych wskazówek

- Jeszcze przez zakupem drzewka podejmij decyzję, gdzie je postawisz. Określ rozmiary miejsca, które masz do dyspozycji. Na zakupy idź z miarką – w przeciwnym razie może czekać cię ucinanie pnia lub gałęzi.

- Jeśli zdecydowałaś się na choinkę sztuczną, szukaj drzewka o równomiernie rozłożonych gęstych igłach i stabilnej podstawie. Jeśli choinka jest wyposażona w światłowody (końcówki gałązek się świecą; nie trzeba wtedy lampek), sprawdź jeszcze w sklepie, jak działają, i oceń efekt.
Pamiętaj: nie ulegaj modzie. Nietypowy kolor igieł (np. złoty czy purpurowy) szybko ci się opatrzy i za rok znów będziesz kupować drzewko.

- Przy zakupie naturalnej choinki poproś, by odwinięto ją z siatki, i sprawdź, czy ma giętkie i błyszczące igły. Przy delikatnym potrząsaniu drzewkiem i przeciąganiu dłonią po gałęziach – od pnia do czubka – nie mogą opadać.

Zobacz też:

Co zrobić, aby choinka nie gubiła igieł i dłużej stała w domu? ->>

Zobacz również:

- Jeżeli choinka ma stać przy ścianie, powinna być idealna przynajmniej z trzech stron. Pamiętaj, że świerk szybko traci igliwie. Dłużej w mieszkaniu postoi jodła – możesz wybrać wspaniale pachnącą odmianę kaukaską.

- Choinkę ciętą najlepiej postawić w stojaku wyposażonym w pojemnik na wodę (trzeba ją codziennie uzupełniać); dzięki temu drzewko dłużej zachowa świeżość.

- Choinka w doniczce również wymaga regularnego podlewania.

- Po Bożym Narodzeniu drzewko, które ma korzenie, warto z pojemnika jak najszybciej przesadzić do ogrodu lub na działkę. Jeżeli system korzeniowy jest nienaruszony, istnieje szansa (choć raczej niewielka), że roślina się przyjmie.

- Choinki ciętej nie wyrzucaj na śmietnik w całości – potnij ją na kawałki. Obecnie często wystawiane są specjalne kontenery na choinki, które potem zostają wykorzystane w inny sposób.