Palety świetnie się sprawdzą nie tylko jako siedziska, ale też jako np. stojak na rośliny. Do jego ozdobienia wykorzystaj modną farbę tablicową – pisane kredą „wizytówki” dodadzą aranżacji stylowego wyglądu, a dla początkujących ogrodników będą znakomitą „ściągą” przy rozpoznawaniu ziół. Na takim stojaku pięknie wyeksponujesz również wiszące rośliny – pelargonie, surfinie.

Sprawdź, jakie rośliny wybrać na balkon >>>

zielnik-z-palety

BBS Studio

Do pomalowania drewnianych palet przyda się odpowiednia bejca, która ochroni kwietnik:

Kwietnik z palet - od czego zacząć?

Z palety za pomocą łomu odłam 2. i 4. listwę, żeby zostały dwie skrajne i środkowa. Będą one tworzyły „plecy” pojemników, w których wyeksponujesz rośliny.

kwietnik-z-palet-diy

Zobacz również:

BBS Studio

Paletę odwróć. Do spodu każdej poprzeczki przybij odłamaną listewkę tak, aby powstał podłużny pojemnik (jeśli listwa okazałaby się za szeroka, trzeba ją wcześniej dociąć).

meble-z-palet

BBS Studio

Kwietnik z palet - dekoracja

Tak powstały regalik zeszlifuj i pomaluj np. na biało. Odstaw do wyschnięcia. Listewki z przodu pokryj czarną farbą tablicową, dodatkowo dla ozdoby nanieś na nie kolorowe kreski.

kwietnik-z-palety

BBS Studio

Do kwietnika wstaw doniczki z ziołami lub kwiatami. Rośliny możesz też włożyć bezpośrednio do ziemi, wtedy wcześniej wnętrze kwietnika wyłóż czarną folią i keramzytem, by woda nie ściekała po drewnie. Opisz rośliny kredą.

Zobacz jak wykonać kwietnik z palet krok po kroku:

--

Zobacz też: Meble z palet - 20 propozycji w dobrym stylu >>>

Meble z palet na tarasie - najpiękniejsze aranżacje >>>

Stolik ze skrzynek i kwietnik dwa w jednym >>>