Dobierz odpowiedni biustonosz

Biustonosz oprócz szeregu innych funkcji ma przede wszystkim podtrzymywać piersi. O ile w przypadku małego biustu wystarczy znać odpowiedź na pytanie, jak dobrać biustonosz, o tyle przy większym sprawa się komplikuje. Właściwy rozmiar miseczki i obwód to nie wszystko. Powinnaś dobrać model na szerokich ramiączkach, które utrzymają ciężar dużych piersi. Miseczka natomiast powinna je w całości obejmować. Warto też szukać staników, których zapięcie zostało wzmocnione trzecią haftką.

Jak prawidłowo dobrać biustonosz? Sprawdź porady brafitterki =>

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust nie powiększą go o dwa rozmiary, ale pozwolą na zachowanie mięśni w dobrym stanie. W efekcie piersi będą zdecydowanie ładniej się prezentować i zostaną delikatnie uniesione. Pierwsze efekty zobaczysz już po 2-4 tygodniach ćwiczeń. Jak je wykonać? Zacznij od codziennego wykonywania 3 rund po 10 powtórzeń nieco zmodyfikowanych pompek.

Połóż się płasko na brzuchu z dłońmi na wysokości pach. Nogi zegnij w kolanach, a kostki skrzyżuj. Podnieś górną część ciała opierając się na kolanach i odpychając się wyprostowanymi rękoma od podłogi. Mięśnie brzucha wciągnięte, szyja i kręgosłup w linii prostej. Wytrzymaj 3-4 sekundy i opuść tułów.

Właściwa pielęgnacja

Mięśnie podtrzymujące piersi są niesamowicie ważne, ale nie mniejszą rolę odgrywa zadbana skóra piersi i dekoltu. Niestety tuż przed trzydziestką nasza skóra produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny, przez co pojawiają się pierwsze zmarszczki. Warto wspomóc proces regeneracji stosując odpowiednie kremy, a 1-2 razy w tygodniu maski.

Samobadanie piersi

"Regularne badania profilaktyczne i samobadanie piersi powinno stać się rytuałem każdej kobiety po 20 roku życia. Samobadanie wykonuje się raz w miesiącu najlepiej kilka dni po miesiączce. Z każdą znalezioną zmianą trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Badania profilaktyczne wykonujemy raz w roku. Pamiętajmy, iż wcześnie wykryty rak piersi może być skutecznie leczony."  mówi Joanna Kostrzewska, inicjatorka i organizatorka akcji "Zdrowy nawyk, zdrowe piersi".

Biust powinnaś badać zawsze w tym samym dniu cyklu. Samobadanie piersi powinno się wykonywać pomiędzy szóstym a dziewiątym dniem cyklu. Zobaczcie, jak należy to robić prawidłowo.

Samobadanie piersi
(materiały prasowe)