Moda na brwi zmienia się regularnie. Kiedyś nie dopuszczano ich posiadania i bezwzględnie golono. W latach 70. starano się, by były najcieńsze z możliwych. Aktualnie, na szczęście, moda podyktowała nam trend na naturalne, piękne, zadbane gęste brwi

Czym jest laminacja brwi?

Odpowiedzią na dążenie do brwi perfekcyjnych i idealnie dopasowanych jest laminacja brwi. Ten kosmetyczny zabieg pozwala uzyskać niemal ich idealny kształt. Laminacja brwi najbardziej przypomina znaną nam “trwałą”, wykonywaną w salonach fryzjerskich. Różnicą jest, że podczas laminacji kosmetyczka wspólnie z klientką dobiera idealny kształt i wygląd brwi. Laminacja to zabieg, który w niczym nie ogranicza. Możemy ułożyć włoski bardzo naturalnie, jak również zaczesać je dowolnie. Jeżeli chcemy, mogą być mocniejsze, ułożone pod górę. Mogą zostać też wypielęgnowane w naturalny sposób. 

Sprawdź też: 

Dla kogo laminacja brwi? Jakie są zalety laminacji?

Ten rytuał pielęgnacyjny to idealna odpowiedź na problemy z układaniemsię brwi. Jeżeli jesteś posiadaczką włosków, które nie leżą zgodnie z Twoim planem, kręcą się lub odstają - to zabieg dla Ciebie. Kosmetyczka idealnie je ujarzmi.
Jeżeli natomiast uważasz, że Twoje brwi są liche i brakuje im gęstości, laminacja sprawi, że włosy zostaną odpowiednio zaczesane, by wyglądały na gęstsze. 
Jeśli w Twoich brwiach ukryte są blizny lub nieregularny porost włosów - laminacja także temu zaradzi. 

Dzięki zabiegu laminacji odbywa się także bardzo intensywna regeneracja i odżywienie włosa. Dzięki temu brwi stają się gęstsze, zyskują na grubości i są o wiele bardziej błyszczące. 

Laminacja brwi - na czym polega?

Na skutek nałożenia na brwi kwasu tioglikolowego, mamy wpływ na zmianę kształtu i kierunek wzrostu włosków. Podczas samego zabiegu łuska naszego włosa zostaje otwarta. W tym czasie stosowane są oleje roślinne i keratyna, które regenerują i odżywiają brwi. Włosy stają się mocne, elastyczne i zyskują piękny blask. Podczas laminacji odbywa się także farbowanie włosa na odpowiednio dobrany odcień. Przy tym wykorzystuje się klasyczną hennę. Jej pudrowa wersja mogłaby pozatykać i wysuszyć nasze łuski brwi. 

Laminacja brwi - na jak długo starcza?

Efekt laminacji brwi utrzymuje się standardowo od 6 do 8 tygodni. Ograniczony czas jest związany z wymianą włosów i wypadaniem ich. Włoski przez ten czas tracą swoją żywotność, dlatego też zaczyna tracić się efekt po laminacji. Brwi świeżo po laminacji nie powinny mieć kontaktu z wodą przez 24 godziny. Dzięki temu efekt będzie trwalszy. 

Laminacja brwi - czy jest dla każdego?

Laminacja stała się zabiegiem bardzo popularnym. Jej efekt jest niesamowicie modny. Dzięki tak zadbanym brwiom ich pielęgnacja i makijaż przestaje zajmować nasz czas przez 1,5 miesiąca. Nie każdy jednak może korzystać z korzyści laminacji. Jeżeli posiadasz skrajnie cienkie i delikatne włoski, preparaty stosowane podczas laminacji mogą zadziałać zbyt agresywnie. Najpiękniejsze efekty uzyskają posiadaczki gęstych, mocnych brwi. Dzięki laminacji niesforne włosy będą idealnie ułożone i w codziennej pielęgnacji wystarczy jedynie zwykłe przeczesanie ich.