Laminowanie rzęs – na czym polega ?

Laminowanie rzęs jest świetną alternatywą dla przedłużania rzęs. Dlaczego? Ponieważ zamiast osłabiać rzęsy, poprawia ich naturalny wygląd. Zabieg polega na odżywieniu rzęs, podkręceniu i ich uniesieniu.  Ten zabieg jest lepszy od przedłużania rzęs, ponieważ jest bezpieczny i wzmacnia rzęsy zamiast je osłabiać.

Jakie zalety ma laminowanie rzęs?

Główną zaletą laminowania rzęs jest ich uniesienie i podkręcenie, co pozwala na lepsze wyeksponowanie ich bez używania dodatkowych kosmetyków na przykład tuszu do rzęs. Dodatkowo ten zabieg odżywia nasze rzęsy i poprawia ich kondycję. W porównaniu przedłużaniem rzęs jest to bardziej wydajny i tańszy zabieg. Gdy odżywczy preparat przestanie działać, rzęsy wrócą do wyglądu sprzed zabiegu, a dokładniej wyprostują się. Nie będziemy mieć żadnych ubytków i problemów z ich wypadaniem jak to bywa  w przypadku przedłużania rzęs.

Laminowanie rzęs – jak wygląda zabieg?

Na laminowanie rzęs zapisujemy się do kosmetyczki oferującej taki zabieg. Kosmetyczka zacznie od oczyszczenia twarzy, odtłuszczenia rzęs i zabezpieczenia dolnych rzęs, aby uniknąć sklejenia z górnymi. Następnie za pomocą specjalnego, silikonowego wałeczka nakręci górne rzęsy. Na tak przygotowane rzęsty nakłada się odżywczy preparat dzięki któremu rzęsy będą wyglądały na ciemniejsze i gęstsze. Ten sam preparat odżywi i wzmocni nasze rzęsy. Gdy preparat wyschnie, kosmetyczna nakłada farbę, która zabarwi nasze rzęsy na ciemniejszy kolor. Aby zakończyć zabieg kosmetyczka nakłada keratynę, aby utrwalić efekt i dodatkowo poprawić kondycję naszych rzęs. Pozwoli to nam przez około miesiąc cieszyć się pięknymi, podkręconymi rzęsami.

Laminowanie rzęs – dbanie po zabiegu

Co w tym zabiegu jest niezwykłe wygodne to brak zaleceń jeżeli chodzi o specjalne dbanie czy traktowanie. Wystarczy, że przez dobę po zabiegu nie będziemy moczyć oczu. Później o rzęsy dbamy jak o nasze sprzed zabiegu: dokładnie zmywamy makijaż i rozczesujemy rzęsy. Bez obaw możemy odwiedzać takie miejsca jak basen czy sauna.