Laminowanie włosów to doskonały sposób na ich odnowę i regenerację. Czym wykonać laminację? Możemy zrobić to za pomocą galaretki! Produkt, który zazwyczaj ląduje na talerzu sprawi, że nasze włosy będą idealnie gładkie i nawilżone. Sprawdźcie same!

Spis treści:

 1. Laminowanie włosów galaretką - sposób użycia
 2. Laminowanie włosów galaretką - jak często i czy kolor galaretki ma znaczenie

Laminowanie włosów galaretką - sposób użycia

Laminowanie włosów domowymi sposobami jest doskonałym sposobem na wygładzenie szorstkich i suchych włosów. Jeżeli chcesz zlikwidować rozdwojone końcówki, to bardzo skuteczna metoda. W przypadku, gdy włosy są po dłuższych zabiegach wyniszczających powłokę włosa czy też farbowaniu, należy wymieszać galaretkę z emolientami.

Dobrym przykładem emolientów będą olej kokosowy, olej z czarnuszki czy też olej jojoba. Odżywka emolientowa dobrze rozprowadzi galaretkę na włosach, sprawiając, że pozostanie wchłonięta na całej powierzchni włosów. Ciekawym sposobem jest połączenie tych 3 składników jednocześnie.

Składniki:

 • galaretka owocowa (dowolnie wybrana),
 • odżywka emolientowa lub olej kokosowy.

Przygotowanie:

 1. W garnku zagotowujemy 1/4 szklanki wody i dodajemy 3 łyżeczki galaretki.
 2. Doprowadzamy do wrzenia i mieszamy łyżką, aby całkowicie rozpuściła się w wodzie.
 3. Po zagotowaniu przekładamy do lekkiego ostygnięcia.
 4. Łączymy z 2-3 łyżeczkami odżywki emolientowej lub oleju kokosowego.
 5. Po rozprowadzeniu nakładamy na dobrze oczyszczone włosy i skórę głowy.
 6. Możemy równomierniej rozprowadzić grzebieniem po każdym paśmie włosów.
 7. Pozostawiamy na 20 minut spięte w kok lub rozłożone jak po rozczesaniu.
 8. Po tym czasie dokładnie spłukujemy i pozostawiamy do samoistnego wyschnięcia.
 9. Jeżeli nie masz takiej możliwości, wysusz je chłodnym powiewem powietrza z suszarki.

Laminowanie włosów galaretką - jak często i czy kolor galaretki ma znaczenie

Laminowanie włosów za pomocą galaretki spożywczej powinno się odbywać 2-3 razy w miesiącu, nie częściej. W przypadku laminowania lepiej wybierać galaretkę czy też agr-agar niżeli żelatynę. W tym ostatnim przypadku gorzej się rozprowadza i jest dość trudna w spłukiwaniu. Cukier zawarty w galaretce dodatkowo nawilża włosy, co jest zdecydowanym plusem tego zabiegu.

Czy kolor galaretki ma znaczenie? Nie, nawet laminując odcienie blondu galaretką truskawkową nie ma obawy, że kolor zmieni się czy też przyciemni. Naturalne barwniki zawarte w galaretkach nie mają właściwości silnie barwiących strukturę włosa. Jeżeli chcesz mieć pewność, że ulubiony kolor włosów nie zmieni się, możesz wykorzystać galaretkę winogronową, która jest przezroczysta. Wygląda efektownie w deserach z owocami, dlatego też jest dość powszechna i szybko znajdziesz ją w najbliższym sklepie spożywczym.

Sprawdź też: