1. Lampion ze słoika z koronkowym wzorem

Odbita na powierzchni słoika koronka tworzy bardzo subtelną dekorację, która pięknie rozprasza światło świeczki. Lampion z tym delikatnym wzorem pięknie komponuje się z zielenią balkonowych roślin i postarzanym drewnem. Będzie idealnym uzupełnieniem aranżacji w stylu prowansalskim lub shabby chic, ale z powodzeniem odnajdzie się też w nowoczesnych wnętrzach. Wskazówka: przy wykonaniu tej dekoracji spryskuj słoik z dość dużej odległości, aby farba nie dostała się pod koronkę. Lepiej nie spieszyć się też zbytnio z jej zdjęciem - zanim usuniesz koronkę, odczekaj aż spray porządnie wyschnie.

2. Lampion ze słoika w stylu skandynawskim

Ozdobiony prostą, nowoczesną typografią. Nadrukowane na ścianach, plakatach i codziennych przedmiotach bon moty w ostatnich latach biją rekordy popularności. Może dlatego, że ta minimalistyczna dekoracja świetnie wpisuje się niemalże w każdą aranżację. Najlepiej jednak będzie wyglądać w połączeniu z rozbieloną paletą barw, drewnem i czarno-białymi akcesoriami, charakterystycznymi dla skandynawskiego stylu. Do wykonania lampionu najlepiej użyć gotowych samoprzylepnych liter. Oprócz tego przygotuj także gładkie, umyte kamyki i gruby jutowy sznurek (dostaniesz go w marketach z wyposażeniem wnętrz). 

3. Lampion ze słoika z ozdobnym okienkiem

To chyba najprostszy pomysł na lampion ze słoika z wykorzystaniem kolorowego spray'u. Zamiast serduszka możesz przykleić dowolny kształt, a następnie dokładnie pomalować słoik na jednolity, kryjący kolor. Do tej dekoracji najlepsze będą nieduże słoiczki na konfitury. A sznytu doda przewiązana wokół rantu wstążka lub sznurek.

4. Lampion ze słoika z kwiatowym wiankiem

Lampion ukoronowany wiankiem ze świeżych kwiatów nie jest zbyt trwały, będzie za to piękną dekoracją każdego letniego przyjęcia. I wcale nie musi być różowy! Tym razem lepiej sprawdzi się duży, prosty słoik, do którego bez problemu zmieści się gruba biała świeca. Wskazówka: nie zaplataj wianka - prościej będzie nawlec główki kwiatów na nitkę, pomagając sobie grubszą igłą.