Coraz częściej zastanawiamy się nad naszą przyszłością – tutaj na Ziemi. Robimy wszystko, by nasza planeta przetrwała – zmniejszamy produkcję szkodliwych substancji i  zanieczyszczenie powietrza.

Lampy katalityczne zostały stworzone przez francuskiego farmaceutę Maurice’a Berger w 1898 roku. Początkowo była to prosta szklana butelka z palnikiem, która miała służyć do oczyszczania i dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach szpitalnych.  W latach późniejszym zaczęto dostrzegać zalety lamp katalitycznych i nadawać im dekoracyjny wygląd oraz tworzyć wyszukane kompozycje zapachowe co przekształciło prostą lampę dezynfekującą powietrze w prawdziwe dzieło sztuki.

Lampa Katalityczna to jedyny w swoim rodzaju oczyszczacz powietrza dla alergików oraz osoby chorujące na astmę oskrzelową, które pragną przebywać w czystej i przyjemnej atmosferze.

Lampy kataliczne oczyszczają powietrze i uwalniają intensywny zapach dzięki specjalnemu palnikowi katalitycznemu. Lampa dzięki dyfuzji uwalnia intensywnie zapach olejku, a dzięki niskotemperaturowemu spalaniu olejki eteryczne nie ulegają rozkładowi.
Zachodząca w lampie kataliza, dzięki specjalnemu palnikowi katalitycznemu złożonego z kamienia wulkanicznego spiętego platynową blaszką oraz bawełnianego knota, to nie tylko źródło przyjemnych dla nas zapachów, ale również proces umożliwiający oczyszczenie powietrza. Palnik został specjalnie tak zaprojektowany by proces palenia się lampy przebiegał w formie bezpłomieniowego niskotemperaturowego spalania katalitycznego, co powoduje rozkład unoszących się w powietrzu niepożądanych cząstek takich jak zapachy gotowania, czy dym papierosowy. Przechodzące przez lampę powietrze powoduje też zabicie znajdujących się w nim roztoczy oraz przedstawicieli świata bakterii. Lampy katalityczne ponadto unicestwiają grzyby (w tym pleśnie), alergeny i część wirusów.

Działanie na bakterie:

  • Pałeczka okrężnicy – bakteria e.coli (łac. Escherichia coli): usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,
  • Gronkowiec złocisty (łac. Staphylococcus aureus): usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,
  • Enterobakterie (Enterobacteriaceae): zlikwidowane w 100% po 30 minutach działania lampy,
  • Roztocza kurzu: (Dermatophagoides farinae): usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,
  • Zarodniki pleśni (Stachybotrys chartarum): usunięte w 96% po 30 minutach działania lampy.

Lampa katalityczna jako jonizator powietrza.

Lampa katalityczna to także lampa jonizator powietrza. Zachodząca podczas katalizy jonizacja powietrza pozwala na jego lepsze oczyszczenie oraz pozbycie się wielu elektrostatycznych zanieczyszczeń. Jonizację powietrza stosować można również w pomieszczeniach, których głównymi użytkownikami są małe dzieci.

Gdzie jednak znaleźć dobrej jakości lampę katalityczną, która spełni wszystkie nasze oczekiwania pod względem rezultatów i pięknego designu? Pochodząca z Barcelony marka Boles d’olor stworzyła wyjątkowe lampy katalityczne – Genie Lamp, które dezynfekują, oczyszczają powietrze z bakterii oraz roztoczy, jednocześnie rozprowadzając subtelne zapachy. Dezynfekcja powietrza zachodzi w procesie utleniania katalitycznego, a więc nieprzyjemny zapachy między innymi dymu papierosowego, gotowanego jedzenia lub charakterystyczny dla naszych pupili zostaje całkowicie wyeliminowany już po kilkunastu minutach działania lampy. Możecie takie lampy kupić na www.padmashop.pl.

Zobacz również:

Lampy Katalityczne – Genie Lamp wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a ich ozdobny i elegancki wygląd, dekoruje i upiększa każde pomieszczenie.

Kolejnym atutem, dla którego warto zwrócić uwagę na ten produkt jest szeroka gama perfum do lampy katalitycznej – Genie Lamp. To właśnie dzięki nim lampy tej nie można określić mianem zwykłej – oprócz właściwości dezynfekujących, perfumuje wnętrze nadając mu niezapomniany, subtelny aromat.
Idealna propozycja dla alergików i tych, którzy cenią sobie życie w czystym, zadbanym i zdrowym mieszkaniu - pełnym wyjątkowych nut zapachowych.