Lekki makijaż na lato – krem z filtrem

Bez względu na to, czy latem delikatnie podkreślamy brwi i rzęsy czy nosimy pełny makijaż, nie możemy zapomnieć o kremie z filtrem. Jest to podstawa i baza naszej codziennej pielęgnacji twarzy, niestety często o niej zapominamy. Jeżeli nie chcemy nakładać dodatkowego kremu z filtrem pod podkład, krem BB czy krem CC, możemy zdecydować się na kosmetyk, który łączy ochronę przed promieniami UV i wyrównuje koloryt naszej skóry.

>>> Zobacz 7 najlepszych kremów na lato <<<

Lekki makijaż na lato – odpowiedni podkład

Podkład lub inny kosmetyk wyrównujący koloryt skóry jest ważnym krokiem nawet przy lekkim, letnim makijażu. Możemy zrezygnować z fluidu na rzecz kremu BB lub CC. Naszym letnim ulubieńcem jest podkład mineralny, ponieważ matuje i ukrywa niedoskonałości jednocześnie dając naturalne wykończenie. Podkład mineralny wygląda dobrze, nie waży się, dzięki czemu wyglądamy świeżo i promiennie przez cały dzień.

Lekki makijaż na lato – konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy, nawet jeżeli mówimy o różu i rozświetlaczu to krok, który możemy pominąć. Jednak pamiętajmy, że to właśnie on nadaje naszej twarzy definicji i pozwala na podkreślenie atutów. Odrobina rozświetlacza na kości policzkowej to dodatkowo sposób na odmłodzenie i rozświetlenie całej twarzy.

Lekki makijaż na lato – oczy

Lekki makijaż to delikatnie podkreślone oczy. Możemy na powiekę nanieść odrobinę różu do policzków i wytuszować oczy wodoodpornym tuszem, który nie rozmaże się nawet przy wysokich temperaturach.

Lekki makijaż na  lato – usta

Jeżeli chodzi o makijaż ust, to mamy sporą dowolność. W zależności czy wolimy szminkę, błyszczyk czy ochronna pomadkę – wybieramy ulubiony kosmetyk. Jeżeli wiemy, że spędzimy dużo czasu na słońcu, wybierzmy pomadkę z filtrem UV, aby ochronić usta przed słońcem.

Lekki makijaż na lato - brwi 

Brwi warto podkreślić pomadą, która będzie trwalsza niż cienie oraz wykończyć je żelem, który utrzyma brwi w odpowiednim miejscu. 

Zobacz również: