Zapomniany len powraca do łask i to w jakim stylu!
A jego wada, jaka jest szybkie "pomięcia" jest przecież jego atutem! Lniane ubrania lekko wygniecione wyglądają naturalnie i ekologicznie. To jest ich urok i nie warto na siłę prasować tych zagnieceń.

To co wyróżnia len na tle pozostałych materiałów, to przede wszystkim naturalność i zwiewność, która przyczynia się do  komfortu noszenia, szczególnie w upalne dni. Wyroby z  lnu nie powodują alergii, są też bezpieczne dla środowiska naturalnego – po zakończeniu użytkowania len ulega całkowitej biodegradacji. Dodatkowo len charakteryzuje się trwałością, dlatego stanowi dobrą inwestycję.

Główna zaleta lnu to przewiewność. Lniana tkanina nie powstrzymuje przepływu powietrza, pozwalając naszej skórze świetnie oddychać.

Dodatkową zaletą jest znaczna chłonność wilgoci. Len wypije nasz pot i szybko go odparuje. Jest też dość odporny na przykre zapachy i brud. Ma to znaczenie nie tylko w tropikalnym klimacie. Nie wszyscy lubią dotyk lnianych materiałów, ale domieszka np. do skarpetek czy podkoszulka nie powinna nikomu przeszkadzać, natomiast sprawi, że ubrania będą bardziej higieniczne.

Len nie jest podatny na grzyby ani bakterie, sam też nie uczula, dlatego można go nazwać hipoalergicznym. Len jest też bardzo odporny na wysokie temperatury. Nawet częste gotowanie nieprędko go zniszczy.

Len występuje także w dzianinach – jako domieszka albo samodzielnie. W letnich kolekcjach mamy całkiem spory wybór takich ubrań, zazwyczaj prześwitujących. Rzadziej można spotkać swetry z gęstej dzianiny lnianej. Poza tym sprawdzą się świetnie w sezonach przejściowych – zapewnią ochronę przed lekkim chłodem, ale nie dopuszczą, żebyśmy się przegrzali.