Współczesny wizerunek kobiet po pięćdziesiątce

Okres menopauzy to nie czas na wycofywanie się z życia. Dzisiejsze kobiety po pięćdziesiątce są pełne pomysłów i zapału do działania. Dlatego właśnie lepiej pasuje do nas podejście well-aging. Zgodnie z nim, jako dojrzałe kobiety, doskonale czujemy się w swojej skórze, budujemy jeszcze bardziej udaną karierę zawodową i dbamy o siebie poprzez aktywność fizyczną, a także stosując się do zasad zdrowego stylu życia. Jednym słowem – nic nie stoi na przeszkodzie, aby odkrywać kolejne uroki życia, niezależnie od praw biologii i pojawiającego się wraz z wiekem niedoboru hormonów.  

Dzięki menopauzie zyskujemy niezależność i jeszcze więcej pewności siebie – dzieci są już dorosłe i radzą sobie same, nasza pozycja w pracy często jest już pewna i ugruntowana. Nie pozostaje nic innego, tylko czerpać z życia garściami i robić to, na co zawsze miałyśmy ochotę, a brakowało nam czasu! Czy więc warto pozwolić na to, aby plany pokrzyżowały nam biologia i niedobór hormonów? Aby nie dopuścić do tego, by wzmagały się procesy starzenia skóry, utrata jędrności i elastyczności czy pojawianie się zmarszczek, trzeba działać – najlepiej kompleksowo, od zewnątrz i do wewnątrz! 

Jak walczyć z hormonalnym starzeniem skóry?

Skóra w okresie menopauzy znacznie się zmienia – często staje się wysuszona, traci gęstość i blask. Wynika to z zaniżonego poziomu estrogenów oraz zaburzenia rytmu dobowego skóry. Całe szczęście nasza wiedza niedawno została wzbogacona o przełomowe badania:

Najnowsze odkrycia naukowe w dziedzinie chronobiologii pozwalają nam nie tylko lepiej zrozumieć rytmy, jakim podlega nasza skóra, ale również procesy starzenia w okresie okołomenopauzalnym – objaśnia ekspert marki Lierac Katarzyna Stolarska. 

Dysponując takimi informacjami, biolodzy starali się znaleźć sposób, aby skóra nadal była chroniona w ciągu dnia i dobrze regenerowała się nocą, tak jak przed menopauzą. 

Odpowiedzią okazały się specjalnie dobrane dwa biopeptydy – Dzień i Noc. Te aktywnie biologiczne peptydy stanowią serce formuł najnowszych produktów Lierac Arkéskin – dodaje Katarzyna Stolarska. 

Połączenie obu biopeptydów to więc doskonała formuła dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ odpowiada na najważniejsze potrzeby ich skóry – niweluje oznaki stresu, pozytywnie wpływa na elastyczność i zapobiega wysuszeniu cery. Warto więc postawić na kosmetyki, które je zawierają, takie jak Lierac Arkéskin Dzień – krem przywracający komfort i równowagę, który aktywuje ochronę skóry w ciągu dnia i dodatkowo ją odżywia, zapewniając składniki, których brakuje skórze w okresie menopauzy. 

Ochrona skóry, chociaż ważna, potrzebuje uzupełnienia. Regeneracja w ciągu nocy jest dla skóry tym, czym sen dla organizmu – pozwala jej odpocząć i nabrać energii do kolejnego dnia, a także odnowić komórki. W tej części doby również potrzeba dodatkowego wsparcia. Lierac Arkéskin Noc odżywcza emulsja przywracająca gęstość Noc zadba o to, by komórki skóry regenerowały się, kiedy my śpimy. Dzięki temu zostanie im przywrócony naturalny rytm dobowy, kluczowy, aby skóra była promienna i odpowiednio nawilżona. Potwierdzają to badania, w których wzięło udział łącznie aż 300 kobiet takich jak każda z nas i mierzących się z podobnymi wyzwaniami podczas codziennej troski o cerę. 94% stwierdziło, że ich skóra po użyciu kuracji Lierac Arkéskin jest odżywiona¹, a aż 96% przebadanych zauważyło, że cera odzyskuje gęstość²

Kompletny program od zewnątrz i do wewnątrz

Podczas menopauzy zmienia się nie tylko cera. Jednymi z pierwszych objawów są wahania nastroju czy ogólne złe samopoczucie – dobrze wtedy zwrócić uwagę na styl życia i być może nieco go zmienić. Warto przede wszystkim zadbać o regularną aktywność fizyczną oraz wygospodarować czas tylko dla siebie, zarówno na odpoczynek i rozwijanie hobby, jak i na pielęgnację ciała. 

Regularne dbanie o ciało nie tylko pomoże nam utrzymać atrakcyjny wygląd, lecz także przyczyni się do lepszego nastroju, dlatego kosmetyki wybierajmy starannie. Warto, żeby były one skuteczne, odpowiednio odżywiały i ujędrniały skórę w okresie menopauzy. Dobrze też, jeśli takie drobne zabiegi pielęgnacyjne będą po prostu przyjemne, dzięki czemu poprawi się nasze ogólne samopoczucie. Kojąco zadziała zapach lotosu w Odżywczym balsamie ujędrniającym Lierac Arkéskin, który, tak jak pozostałe kosmetyki z linii, inspirowany jest aromaterapią. 

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji jest suplementacja. Kapsułki Lierac Arkeskin działają podwójnie – wpływają na piękno skóry i poprawiają samopoczucie. Zawarty w nich szafran przyczynia się do redukcji oznak menopauzy – wpływa na odprężenie, dobry nastrój i poprawę snu.  

Do potrzeb kobiecej skóry w czasie menopauzy należy podejść kompleksowo, a więc działać zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Dlatego tak ważne są ogólny styl życia i pielęgnacja dostosowana do potrzeb całego ciała w tym szczególnym okresie. Dzięki takiemu podejściu zyskamy więcej energii i motywacji do działania, np. wyjazdów, zarówno z rodziną, jak i z przyjaciółkami, które tak jak my odkrywają nowe możliwości i korzystają z wolności – bo menopauza nie może nas zatrzymać!

¹Test konsumencki na 100 ochotniczkach przez 28 dni – kuracja produktami Arkéskin na dzień, noc, do ciała, suplement diety – % satysfakcji. 
²Test pod kontrolą ginekologiczną na 54 ochotniczkach przez 3 miesiące – kuracja produktami Arkéskin na dzień, noc, do ciała – % satysfakcji.