1. Alfabet dla dzieci

Ta aplikacja zawiera gry i zabawy związane z literkami, m.in.: alfabet, wielkie i małe litery, znajdź kartę, budowanie słów...
Świetnie będą z nią spędzać czas dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Apka przeznaczona jest na iPhone, iPady, iPad Touch. Wymaga systemu iOS 7 lub nowszego. Cena: 13 zł.

2. Lokomotywa

Pięknie opracowana graficznie aplikacja dla dzieci, wzbogacona o zabawne animacje i dźwięki. Maluch nauczy się z nią łączyć 
treść wiersza z możliwością wykonywania prostych zadań wewnątrz aplikacji.Zaprojektowane na iPhone, iPhone 5, iPad oraz iPod Touch. Cena: 8–9 zł.

3. A kuku, gdzie jestem?

Gra dla dzieci od 2 lat. Rozwija ich zdolności manualne, uczy spostrzegawczości, liczenia, zapoznaje z odgłosami zwierząt oraz różnymi rejonami świata. Gra składa się z ośmiu plansz i trzeba za nią zapłacić ok. 6 zł. Zaprojektowana na system Android 4.0.

4. POU

Pou to połączenie popularnego Furbiego i Tamagotchiego – w tym wypadku pupil, którym trzeba się opiekować, jest wirtualny. Zwierzaka należy karmić, kąpać, zabawiać, przebierać w rozmaite stroje i obserwować, jak rośnie. Wersja na Androida jest bezpłatna. W systemie iOS musisz zapłacić ok. 8 zł.

5. Fun Memory Owoce

Jedna z wersji popularnej gry Memory, polegającej na wyszukiwaniu par takich samych rzeczy wśród odwróconych obrazków. Dla dzieci już od pierwszego roku życia. Gra jest darmowa, stworzona na system Android.