Prezent na Dzień Dziecka dla małego konstruktora

Zamiast budować zamki z piasku, Twoje dziecko może pokusić się o zaprojektowanie i stworzenie rzeczywistego budynku. Do dyspozycji ma prawdziwe gliniane cegiełki oraz zaprawę murarską. Możecie sięgnąć po jeden z gotowych zestawów lub zaprojektować i zbudować własną budowlę. Do dyspozycji macie gotowe zamki, domki oraz historyczny most Tower Bridge. Na wiosnę warto stworzyć miniaturowy kwietnik. A co, gdy budowla Ci się znudzi? Cegiełki Teifoc mogą być używane nawet kilkanaście razy. Wystarczy wstawić gotową konstrukcję na kilka godzin do wody, następnie wypłukać gliniane elementy i pozostawić do wyschnięcia. I znowu możecie zacząć zabawę!

prezent na Dzień Dziecka
Zestawy z cegiełek Teifoc, od 28 zł do 599 zł

Rodzinna gra w memory

Dzieci są zafascynowane otaczającym światem. Jak często Twój maluch pytał o nazwę napotkanych w lesie ptaków czy drzew? Zawód, jaki da się wyczytać na jego twarzy, gdy nie znasz odpowiedzi jest przygnębiający. Dlatego z okazji Dnia Dziecka warto podarować brzdącowi (i sobie) jedną z gier memory, która opisuje przyrodę. W serii znajdziecie również owady, ryby oraz grzyby. Staną się sposobem na wspólne spędzanie czasu na świetnej zabawie, a przy okazji nauczą koncentracji oraz dostarczą wielu informacji na temat otaczającego świata.

prezent na Dzień Dziecka
Gry marki Jacobsony, około 36 zł (Sieć Księgarni Matras)

Zrób to sam!

Czy da się zapanować nad pogodą? Spróbuj wraz z dzieckiem okiełznać żywioł i samodzielnie stworzyć mini-chmurę lub stację monitorującą efekt cieplarniany. A może wolisz cofnąć się w czasie i przygotować papier czerpany? Twój brzdąc kocha dinozaury? Wspólnie wyhodujcie prehistoryczne zwierzęta - triopsy. Wolicie przenieść się w przyszłość? To też jest możliwe! Spróbujcie skonstruować ekologiczną baterię lub robaka-robota. Niezależnie od tego, który z zestawów kreatywnych podarujesz na Dzień Dziecka, na pewno czeka Was świetna zabawa i fantastycznie spędzony czas.

Dzień Dziecka
Papier czerpany 40 zł, Tropsy 90 zł, eko bateria 50 zł, Robo-insekt 50 zł (Smyk)