Makijaż dla blondynek wykorzystuje standardowe kosmetyki: podkład wyrównujący koloryt skóry i wprowadzający efekt rozświetlenia, cień do powiek i tusz do rzęs, delikatne róże. Specjaliści radzą unikać mocnych bronzerów oraz kosmetyków przeznaczonych do intensywnego konturowania. Łatwo za ich pomocą przerysować efekt.

Jaki makijaż odmładza blondynki?

Delikatny makijaż dla blondynek odejmuje lat i dodaje cerze blasku. Kluczem do jego poprawnego wykonania jest umiar. Wiele ciężkich warstw nada twarzy zastygnięty efekt, co nie będzie prezentowało się korzystnie. Warto sięgać więc przede wszystkim po kosmetyki rozświetlające.

Naturalny makijaż dla blondynek najlepiej rozpocząć od zaaplikowania korektora. Szczególnie sprawdzają się te o płynnej konsystencji, z piórkowym aplikatorem, nakładane punktowo. W ten sposób nie podkreślimy dodatkowo zmarszczek. Z tego samego względu polecane są podkłady o lekkiej konsystencji. Rozświetlające kosmetyki optycznie wygładzają skórę. Najlepsze są palety kolorów oparte na pochodnych koloru brzoskwiniowego i miodowego. Zbyt ciemny podkład postarza.

Makijaż dla blondynek o niebieskich oczach

Makijaż na co dzień przeznaczony dla blondynek o niebieskich oczach powinien wykorzystywać przede wszystkim kosmetyki o neutralnej kolorystyce. Szczególnie godne polecenia są beżowe, ja­sno­brą­zo­we i łososio­we cienie do powiek. Oczy można delikatnie rozświetlić jasną (białą lub bladoróżową) kredką w obszarze linii wodnej. Czarny eyeliner z kolei może dać nienaturalny efekt, lepiej więc zastąpić go brązową kredką.

Makijaż dla blondynek często wykorzystuje delikatnie podkreślone usta. Może to być klasyczna pomadka lub dodający blasku błyszczyk. Całość wykończyć warto ja­snym, różanym lub łososiowym różem do po­licz­ków. Delikatnej urodzie blondynek sprzyja także muśnięcie ko­ści policzko­wych rozświetlaczem.

Mocny makijaż dla blondynek to wersja wieczorowa. Najlepszym rozwiązaniem jest podkreślenie albo oczu, albo ust. W pierwszej wersji wykorzystać można neonowe czy też metaliczne cienie oraz make up w stylu kociego oka. W drugim przypadku sprawdzają się krwistoczerwone pomadki.

Makijaż dla blondynek o brązowych oczach

Makijaż blondynek z brązowymi oczami także może odmładzać i ożywiać cerę. Wystarczy przestrzegać kilku zasad. Jeśli chodzi o kolory cieni do powiek, bardzo dobry efekt uzyskać można za sprawą palety odcieni beżu i brązu, ale również zielonego i khaki. Te barwy współgrają ze stylizacjami na co dzień, podkreślając naturalną barwę oka.

Zobacz również:

Mocny makijaż dla blondynek o brązowych oczach przeznaczony na wieczór może ograniczać się do wykonanej eyelinerem kreski, mocno wytuszowanych rzęs i intensywnie czerwonych ust. Innym, także ciekawym pomysłem jest  smoky eyes wykorzystujący różne odcienie beżu.

Makijaż dla blondynek o zielonych oczach

Makijaż do blond włosów i zielonych oczu stwarza najszersze możliwości w zakresie doboru kolorystyki. Z tym typem urody, ponownie jak w wyżej omawianych przypadkach, współgrać będą beże i brązy, ale dobrze pokusić się również o złoto, fiolety, a nawet odcienie pomarańczowego. Oczywiście, kolory te aplikować trzeba z pewną ostrożnością, zwłaszcza podczas tworzenia odsłony dziennej.

Makijaż dla blondynek o zielonych oczach najczęściej wykorzystuje pomadki beżowo-morelowe oraz warianty nude.

Mocny makijaż dla blondynek o zielonych oczach w wieczorowym wydaniu pozwala na kolorystyczne szaleństwo. Cienie metaliczne, a nawet neonowy pomarańczowy czy fioletowy są bardzo wskazane. Kolorowy może być również eyeliner, tworzący nietypowe kocie oko. W innej wersji neutralna oprawa oczu kontrastować może z wyrazistymi ustami.