Jak powiększyć oczy makijażem? – zasady

Makijaż otwierający oko staje się o wiele prostszy, jeśli poznasz kilka istotnych zasad:

 • Podkreślaj załamanie powieki – w ten sposób nadasz oczom głębi oraz optycznie powiększysz powierzchnię ruchomej powieki. Jest to ważny element, który stanowi podstawę makijażu otwierającego oko. Wybierz do tego brązowy cień, jednak uważaj, by nie był zbyt ciemny.
 • Używaj błyszczących cieni  – blask na powiece rozjaśni spojrzenie i powiększy oko. Najlepszym wyborem będą cienie w kolorach złota czy beżu, unikaj natomiast ciemnych odcieni – one dadzą ci odwrotny efekt. 
 • Wypróbuj jasną kredkę – to jeden z bardziej uniwersalnych produktów do makijażu, dlatego sprawdzi się świetnie, kiedy chcesz wykonać makijaż powiększający oczy. Możesz wykorzystać ją do rozjaśnienia przestrzeni pod łukiem brwiowym oraz na dolnej linii wodnej oka.  Do wyboru mamy kredki w różnych odcieniach beżu oraz kredki białe.  Wybierz taką, jaka będzie ci odpowiadała. Zwróć uwagę na to, by nie była za jasna, bo to spowodowałoby nienaturalny efekt.
 • Rozświetlaj kącik oka – rozświetlacz nałożony w wewnętrznych kącikach to prosty krok do uzyskania optycznego powiększenia oczu. Jeśli zastosujesz ten trik, twój makijaż naprawdę wiele zyska. Możesz wykorzystać do tego zarówno rozświetlacz, którego używasz do twarzy, jak i jasny błyszczący cień. 
 • Nie zapominaj o dolnej powiece – makijaż dolnej powieki jest tak samo ważny, jak i powieki górnej, dlatego nie rezygnuj z niego. On również może przyczynić się do powiększenia twoich oczu. Za pomocą jasnobrązowego cienia podkreśl dolną powiekę. Linia nie może być zbyt cienka, bo to zamyka oko. Dodatkowo, na wewnętrzną część powieki zastosuj jasny, błyszczący cień, może to być przedłużenie rozświetlonego kącika oka. 

Naturalny makijaż powiększający oczy – krok po kroku

Delikatny makijaż powiększający oczy to opcja idealna na co dzień.  Wykonując go, możemy codziennie wyglądać promiennie i ekscytować spojrzeniem w pracy, w szkole czy na uczelni. Taki makijaż nie będzie zbyt wyrazisty, dlatego świetnie sprawdzi się w sytuacjach codziennych. Jak go wykonać? Oto sposób na naturalny makijaż na dzień, który optycznie powiększy oczy:

 1. Zacznij od brwi – są one równie ważnym elementem, co sam makijaż oka.  Podkreśl je tak, jak lubisz, używając ulubionego produktu do brwi. Makijaż brwi nie może być zbyt mocny, dlatego zrezygnuj z ciemnych, wyrysowanych brwi, a postaw na naturalność. 
 2. Przygotuj powiekę – nałóż ulubiony korektor lub bazę pod cienie, następnie na nieruchomą część powieki zastosuj jasny, beżowy cień, który ułatwi rozprowadzanie kolejnych cieni w ciemniejszych kolorach. Teraz możemy rozpocząć makijaż powiększający oczy!
 3. Wykonturuj oko – w tym celu podkreśl załamanie górnej powieki ciemniejszym, brązowym cieniem. Nałóż małą ilość produktu na puchaty pędzelek do oczu i wykonuj ruchy w obie strony oka, ustawiając pędzel w jego załamaniu, a potem rozetrzyj granicę pomiędzy nałożonym cieniem a górną częścią powieki. 
 4. Rozświetl powiekę ruchomą  – za pomocą palca nałóż połyskujący cień w wybranym, jasnym kolorze. Możesz też użyć uprzednio specjalnej bazy pod cienie brokatowe, która znacznie przedłuży trwałość makijażu oraz pozwoli wydobyć większy blask.
 5. Pomaluj dolną powiekę – w tym celu możesz użyć tego samego cienia, którego używałaś do podkreślenia załamania górnej powieki. Staraj się zrobić to delikatnie, tak aby dolna powieka nie wybijała się na tle całego makijażu. 
 6. Wykończ makijaż oka – użyj jasnej kredki do oczu i pomaluj nią dolną linię wodną oka. Możesz również zastosować ją pod brwią, jednak musi zostać odpowiednio roztarta – tak, by nie było widać uprzednio zrobionej linii.  Następnie za pomocą rozświetlacza wypełnij wewnętrzny kącik oka i przeciągnij go na wewnętrzną część dolnej oraz górnej powieki. 

Mocny makijaż powiększający oczy – krok po kroku

Makijaż wieczorowy także może być makijażem powiększającym oczy! Jeśli szukasz czegoś na specjalne okazje, perfekcyjnym rozwiązaniem będzie mocny makijaż powiększający oczy. Ten make-up to świetny dowód na to, że ciemny, wyrazisty makijaż oka nie oznacza jego zamknięcia i efektu ciężkości.  Sprawdź, jak go wykonać!

 1. Pomaluj brwi – są one jak samo ważne przy makijażu na dzień, jak i makijażu wieczorowym, różnią się jednak sposobem wykonania. W mocnym makijażu stawiamy na równie mocne brwi, więc przyciemnij je i nadaj im kształt, najlepiej za pomocą pomady. 
 2. Przygotuj powieki, tak samo, jak w przypadku makijażu dziennego, użyj korektora bądź bazy i jasnego cienia bazowego.
 3. Wycieniuj załamanie powieki za pomocą ciemnego cienia. Nie maluj zbyt wysoko, między cieniem a brwią powinien zostać odstęp.  W kolejnym kroku rozblenduj wcześniej nałożony cień.
 4. Przyciemnij zewnętrzny kącik oka – będzie to najciemniejszy element w Twoim makijażu, dlatego zrób to za pomocą poprzednio użytego cienia bądź jeszcze ciemniejszego, a nawet czarnego. Najlepiej nada się do tego nieduży, zbity pędzel, który uwydatni pigment cienia. Uważaj, by nie przeciągnąć przyciemnienia za daleko – powinno sięgać maksymalnie do połowy ruchomej powieki.
 5. Rozjaśnij pozostałą część powieki ruchomej oraz kącik oka – możesz skusić się na nieco ciemniejsze połyski, ale zrezygnuj z odcieni brązu – to spowodowałoby, że cały twój makijaż wyglądałby jak jedna brązowa „plama”. Dobrym wyborem będą tu wszelkie odcienie złota. Granicę między ciemnym cieniem, a tym błyszczącym warto delikatnie rozetrzeć puchatym pędzelkiem, dzięki czemu uzyskamy lekkie przejście.
 6. Pomaluj dolną powiekę ciemniejszym cieniem, zachowaj jednak płynne przejście – w tym celu użyj niezbyt zbitego pędzla.
 7. Dodaj rozświetlenie – możesz zrobić to pod łukiem brwiowym, na dolnej powiece, w kąciku oka, czy też dowolnym miejscu, w jakim spodoba ci się ten efekt. Pamiętaj, że to rozświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów makijażu powiększającego oczy, dlatego zadbaj o to, by go nie zabrakło.