Makijaż na ślub: piękny i trwały

Makijaż na ślub większość panien młodych rozpatruje jedynie pod kątem sposobu wykonania i rodzaju zastosowanych trików makijażowych. Tymczasem nie mniej (jeśli nawet nie bardziej!) ważna jest jego trwałość! Makijaż ślubny musi bowiem przetrwać w nienaruszonym stanie aż do rana, a panna młoda powinna cały czas czuć się perfekcyjnie. Czy to w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę chociażby to, że tuż po uroczystości zaślubin kilkadziesiąt osób złoży jej życzenia całując w policzek? Jeśli dodamy do tego łzy oraz zdarzający się czasem deszcz lub upał wydaje się, że idealny makijaż na ślub nie ma racji bytu. Okazuje się, że to nieprawda!

Zanim zaczniesz wykonywać makijaż ślubny sprawdź, jak przygotować cerę do makijażu >>>

Podstawa makijażu na ślub: baza

Wykonując makijaż na ślub koniecznie sięgnij po bazę pod podkład. Najbardziej uniwersalną z nich jest bezbarwna baza silikonowa, której zadaniem jest ukrycie porów, drobnych zmarszczek oraz stworzenie wrażenia aksamitnej cery. Produkt przedłuży trwałość makijażu ślubnego tylko wówczas, gdy zastosujesz go w prawidłowy sposób.

Oprzyj się pokusie użycia dużej ilości kosmetyku. Ziarnko groszku na całą twarz to naprawdę dużo. Nałóż odrobinę na czoło i rozcieraj palcami do momentu aż przestaniesz czuć bazę pod palcami. Dopiero wówczas dodaj kolejną porcję. Co się stanie, jeśli zastosujesz zbyt dużo bazy pod podkład? Niestety jest to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą się przytrafić twojemu makijażowi na ślub. Wówczas po prostu spłynie...

Nie zapomnij też o użyciu bazy pod cienie do powiek, która zapobiegnie ich rolowaniu się. Wydobędzie kolory zastosowane w make-upie oczu i sprawi, że łatwiej będzie je ze sobą blendować.

Makijaz na  ślub
Shutterstock

Dobierz właściwy fluid

Po nałożeniu bazy, przychodzi czas na fluid. O ile nie masz bardzo delikatnego naskórka, sięgnij po mocno kryjące i matujące podkłady do twarzy. Aparat i sztuczne światło potrafią bezlitośnie wydobyć wszelkie niewidoczne gołym okiem niedoskonałości. Tymczasem makijaż ślubny znajduje się na pograniczu make-upu wieczorowego i fotograficznego - musi dobrze wyglądać w świetle dziennym podczas ślubu, wieczorem na weselu oraz doskonale wyjść na zdjęciach. Ponadto kryjące i matujące podkłady są najczęściej znacznie bardziej trwałe niż nawilżająco-rozświetlające, dlatego doskonale nadają się do wykonania makijażu na ślub.

Sprawdź też, jak dobrać najlepszy dla siebie podkład do twarzy.

makijaż na ślub
Shutterstock

Postaw na właściwy sposób nakładania makijażu

Pędzle do makijażu to nie fanaberia, a podstawa dobrze wykonanego, trwałego makijażu na ślub. Oprócz nich warto sięgnąć po zyskujący coraz większą popularność beauty blender. Zmocz go, odciśnij nadmiar wilgoci na czystej chusteczce higienicznej i nakładaj podkład dociskając go do twarzy beauty blenderem miejsce przy miejscu. Niektórzy porównują ten sposób aplikacji do stemplowania. Podobny patent warto zastosować przy sypkim pudrze. Zwilżoną gąbeczką do makijażu dociskaj puder miejsce przy miejscu. Na koniec omieć twarz dużym pędzlem, który pomoże pozbyć się nadmiaru pudru.

Makijaż na ślub potrzebuje utrwalenia

Kończąc makijaż na ślub większość wizażystek sięga po występujący pod różnymi postaciami utrwalacz (fixer). Jego zadaniem jest utworzenie na twarzy warstwy chroniącej makijaż ślubny przed ścieraniem. Jest również wodoodporna, dzięki czemu makijaż na ślub będzie świetnie wyglądał mimo łez czy deszczu. Producenci fixerów zapewniają, że ich kosmetyki przedłużają trwałość make-upu do 36 godzin. Tak jest w istocie, pod warunkiem, że makijaż na ślub został wcześniej prawidłowo wykonany z użyciem dobrej jakości kosmetyków.

--

Zobacz też: Rocznice ślubu - nazwy i prezenty >>>