Makijaż w stylu Twiggy

Ikona stylu i najsłynniejsza modelka lat 60. Jej buzia dziecka, chłopięca sylwetka i ogromne oczy o pełnym niewinności spojrzeniu stały się w tamtych czasach ideałem kobiecego piękna. Makijaż z posklejanymi w kępki dolnymi rzęsami sprawiał, ze oczy Twiggy wydawały się jeszcze większe niż w rzeczywistości. Nic dziwnego, ze kobiety błyskawicznie zaczęły go kopiować.

Makijaż Twiggy
Foto: Marcin Klaban

Make-up krok po kroku

1. Rozświetl spojrzenie

W wewnętrznym kąciku oka i na całą górną powiekę nałóż rozświetlacz barwy szampana. Zapamiętaj ten trik. Sprawia, ze natychmiast wyglądasz na bardziej wypoczetą.

2. Namaluj łuk na powiece

Miękką, brązową kredkę poprowadź wzdłuż załamania górnej powieki, tuż nad nim. Na tak wyrysowany łuk nałóż pędzelkiem cień w orzechowym odcieniu, który utrwali efekt.

3. Celowo posklejaj rzęsy

Aby uzyskać efekt pozlepianych rzęs, tak jak u Twiggy, trzymaj maskarę pionowo i ruchem zygzakowym połącz dolne rzęsy w kępki. Nie przejmuj się, jeśli tusz zostawi grudki – o to właśnie chodzi!

4. Dodaj świeżości policzkom

Sięgnij po róż w dziewczęcym, bladoróżowym lub morelowym odcieniu. Muśnij nim kości policzkowe, a zwłaszcza ich szczyty, czyli te partie, które się uwypuklają, gdy się uśmiechasz.

Zobacz także: Pokaz nowej kolekcji Zienia Sweet Dreams >>>