Jaki jest mój styl? Wiele osób kojarzy go z perfekcyjną panią domu: z jedwabnymi bluzkami, rozpinanymi sweterkami i wąskimi spódnicami. Owszem, czasem tak się ubieram, ale gdybym miała wyglądać tak codziennie, umarłabym z nudów. Mój styl to kobieca zmienność, mieszanie tego, co eleganckie, z wygodnym, klasyki z fantazją. Staram się uciekać od szablonów i nie ukrywać się za ubraniem, ale za jego pośrednictwem pokazywać siebie.

Zacznij od samooceny

Przyjrzyj się uważnie swojej sylwetce, zdecyduj, co podkreślić, a co ukryć. Posłuchaj też, co o twoich atutach mówią inni – przyjaciółki, którym możesz ufać. Jeśli komplementują twoje nogi, przestań je ukrywać w spodniach.

Szukaj inspiracji

Podoba ci się czyjś sposób ubierania się, czyjś styl przemawia do ciebie? Przyjrzyj się mu dokładnie, przeanalizuj i naśladuj. Ja z uwagą Jaki jest mój styl? Wiele osób kojarzy go z perfekcyjną panią domu: z jedwabnymi bluzkami, rozpinanymi sweterkami i wąskimi spódnicami. Owszem, czasem tak się ubieram, ale gdybym miała wyglądać tak codziennie, umarłabym z nudów. Mój styl to kobieca zmienność, mieszanie tego, co eleganckie, z wygodnym, klasyki z fantazją. Staram się uciekać od szablonów i nie ukrywać się za ubraniem, ale za jego pośrednictwem pokazywać siebie.

Zacznij od samooceny

Przyjrzyj się uważnie swojej sylwetce, zdecyduj, co podkreślić, a co ukryć. Posłuchaj też, co o twoich atutach mówią inni – przyjaciółki, którym możesz ufać. Jeśli komplementują twoje nogi, przestań je ukrywać w spodniach.

Szukaj inspiracji

Podoba ci się czyjś sposób ubierania się, czyjś styl przemawia do ciebie? Przyjrzyj się mu dokładnie, przeanalizuj i naśladuj. Ja z uwagą oglądam to, co noszą Victoria Beckham, Angelina Jolie i Claire Underwood, postać z serialu „House of Cards”. Nie kopiuj, ale odkrywaj zasady stylu i sama je stosuj (np. ograniczona gama kolorów w stylu Angeliny Jolie).

Zainwestuj w klasykę

Możesz być pewna: fasony ponadczasowe w połączeniu z doskonałą jakością sprawdzą się zawsze. Beżowy prochowiec, mała czarna i eleganckie szpilki nigdy z mody nie wyszły i nic nie wskazuje na to, że wyjdą. Warto mieć te rzeczy najlepszej jakości. Nowinki są dobre jako uzupełnienie stylu, a nie podstawa.

Stawiaj na komfort

Wybieraj takie ubrania, w których czujesz się ubrana, a nie przebrana. Wygoda dodaje pewności siebie, a pewność siebie – urody. Do mody podchodź bez nabożeństwa, lecz z odrobiną nonszalancji. Jak Francuzki, które wyglądają świetnie, choć nie spędzają godzin na wymyślaniu stylizacji.

Mniej znaczy lepiej

Stosuj zasadę: im mniej, tym lepiej. Jeśli masz wątpliwości, jak się ubrać na spotkanie, lepiej przyjdź underdressed (w ubraniu skromniejszym) niż overdressed (zbyt wystrojona).