Co to jest japoński manicure? 

Manicure japoński wykonuje się przy pomocy specjalnego zestawu, składającego się z dwóch polerek, pasty, pudru i dwóch rodzajów pilniczków oraz patyczka do odsuwania skórek. 

Zestaw przeznaczony jest do regeneracji kruchej, łamliwej, cienkiej i ogólnie osłabionej płytki. Pasta i puder to bogata mieszanka cennych składników o właściwościach rewitalizujących, utwardzających i uelastyczniających osłabioną płytkę. 

Zawierają między innymi krzemionkę, witaminę A i E, a także keratynę i pyłek pszczeli. 

Jakie efekty daje japoński manicure? 

Paznokcie po manicure japońskim są pięknie nabłyszczone - wyglądają tak, jakby były pomalowane delikatną, perłową emalią. 

Aktywne składniki zawarte w proszku i pudrze wyraźnie wzmacniają, regenerują i uelastyczniają płytkę, dzięki czemu efekty manicure japońskiego są świetne. Nawet bardzo osłabione paznokcie odzyskują witalność. 

To jeden ze sposobów na regenerację paznokci po hybrydach i żelach. Uwaga jednak w przypadku, gdy płytka jest fizycznie uszkodzona. 

Jeśli podczas zdejmowania stylizacji frezarką lub pilniczkiem płytka została przepiłowania lub uszkodzona mechanicznie w inny sposób, manicure japoński musi poczekać. Jeśli w uszkodzoną strukturę płytki będziesz z dużą siłą wcierać pastę za pomocą polerki, uszkodzisz ją jeszcze bardziej!

Zobacz również:

Jak często robić manicure japoński? 

Efekt błyszczenia utrzymuje się na paznokciach przez około 1,5 - 2 tygodni. Wszystko zależy od tego, jak szybko rosną twoje paznokcie oraz jakich produktów użyto do wykonania tego manicure. Zestawy różnią się bowiem od siebie jakością. 

Przez te kilkanaście dni nie powinno się malować paznokci. Po pierwsze, na nabłyszczonej i tym samym śliskiej płytce nie utrzyma się żaden lakier. Po drugie nakładając chemiczny produkt, osłabisz działanie składników wtartych w płytkę.

Manicure japoński można powtarzać co 2-3 tygodnie, aż do uzyskania pożądanych efektów.

Ile trwa manicure japoński? Przygotowanie paznokci (opiłowanie, zmatowienie, odsunięcie lub wycięcie skórek) oraz wtarcie preparatów zajmują około 30-40 minut. Na czas trwania zabiegu wpływa także to, czy wykonujesz go sama po raz pierwszy, czy robi to doświadczona stylistka, której ręka jest już wprawiona. 

Co zawiera zestaw do japońskiego manicure?

Zestaw do japońskiego manicure składa się z kilku elementów. To:

 • pasta;
 • puder;
 • zielona polerka;
 • różowa polerka;
 • dwustronny pilniczek;
 • drewniany pilniczek;
 • patyczek do odsuwania skórek.

Zestaw do japońskiego manicure kupisz w dobrych sklepach z akcesoriami do stylizacji paznokci, a także w każdej hurtowni kosmetycznej i online. Koszt zestawu do domowego manicure japońskiego to około 100 zł.

Manicure japoński w domu – krok po kroku

Przed przystąpieniem do samodzielnego wykonania manicure zapoznaj się dokładnie z instrukcją producenta. Postępuj dokładnie według jego zaleceń, uwzględniając wszelkie przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu.  

Jak zrobić manicure japoński w domu? To proste:

 • papierowym pilniczkiem skróć paznokcie i nadaj im pożądany kształt;
 • drewnianym patyczkiem odsuń skórki;
 • za pomocą dwustronnego pilniczka musisz zmatowić płytkę;
 • zieloną polerką wcieraj we wszystkich kierunkach niewielką ilość pasty;
 • różową polerką wcieraj puder - aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu błyszczącej tafli na paznokciach. 

To wszystko! 

Ile kosztuje manicure japoński w salonie?

Manicure japoński to niedrogi zabieg. W zależności od salonu i używanych produktów kosztuje kilkadziesiąt złotych - mniej więcej od 40 do 70. 

Efekty z salonu i z domowego zabiegu są porównywalne. Pierwszy raz zdecydowanie warto udać się do stylistki. Podejrzysz, w jaki sposób wykonuje poszczególne etapy, dzięki czemu łatwiej będzie ci wykonać taki manicure samodzielnie, jeśli się na to zdecydujesz.