Zobacz galerię ozdób świątecznych z masy porcelanowej ->>

Masa porcelanowa - jak można ją wykorzystać?

Masa porcelanowa, zwana suchą porcelaną, na pierwszy rzut oka przypomina masę solną. Można wykorzystać ją do stworzenia ozdób na choinkę lub innych dekoracji świątecznych. Jest to bardzo dobry i kreatywny sposób na spędzenie wieczoru z dziećmi. Stworzone dekoracje nie tylko ozdobią nasz dom, ale będą wspaniałą pamiątką.

Patrząc na ozdoby pod światło zobaczymy, jak pięknie przenika przez nie światło. Używając pieczątek i foremek do ozdabiania ciastek możemy stworzyć prawdziwe arcydzieła. Wystarczy ponieść się fantazji!

Masa porcelanowa – przepis

Składniki:

  • klej wikol (10 łyżek)
  • mąka ziemniaczana (10 łyżek)
  • sok z cytryny (3 łyżki)
  • oliwka do ciała dla dzieci (3 łyżki)
  • gliceryna (2 łyżeczki)

Przydatne będą: nożyczki, sznurek do zawieszenia, foremki do wycinania, wałek oraz gałązki i suszone kwiaty.

Sposób przygotowania:

  1. Do miski wsypujemy mąkę ziemniaczaną, dodajemy klej, sok z cytryny i oliwkę do ciała. Składniki mieszamy łyżką, a gdy zrobi się masa, możemy zagnieść ją rękami. Warto przed zagniataniem ręce posmarować oliwką, aby masa się nie przykleiła.
  2. Po zagnieceniu masa jest gotowa do użycia. Pamiętaj, że masa perłowa dość szybko wysycha, dlatego warto użyć ją od razu po zrobieniu.
  3. Masę wałkujemy i wycinamy wymyślone przez nas ozdoby. Jeżeli chcesz zawiesić swoje ozdoby na choince, zrób dziurkę na sznurek za pomocą słomki do napojów.
  4. Gotowe ozdoby odkładamy na kartkę papieru lub podkładkę na około 24 godziny do wyschnięcia. Po tym czasie możemy nasze ozdoby pomalować lub ozdobić nimi dom.