Maseczki wielokrotnego użytku mogą być naprawdę ładne i bardzo praktyczne. Posłużą nam one bardzo długo jeżeli będziemy przestrzegać kilki zasad. Maseczkę musimy prać po każdym użyciu przed 30-45 minut w temperaturze min. 60°C. Gdy maseczka wyschnie warto ją wyprasować i trzymać w sterylnym miejscu.

Ochronna maseczka – co musimy o niej wiedzieć?

Od kwietnia w miejscach publicznych, a później wszędzie tam, gdzie mamy kontakt z ludźmi, z którymi nie mieszkamy i nie mamy możliwości zachowania odpowiedniego dystansu. Oznacza to, że każdego dnia wychodząc z domu możemy znaleźć się w sytuacji, gdy założenie maseczki jest konieczne. Pamiętajmy, że maska może stać się elementem stylizacji, ale jej noszenie musimy traktować poważnie. To ona może ochronić nas przed zarażeniem się koronawirusem.

Ochronna maseczka – jak ją nosić?

Samo to, jak nosimy maseczkę wielokrotnego użytku wypływa na długość i jakość ochrony jaką daje. Maseczki materiałowe mają jedną ogromną zaletę, a mianowicie zapewniają nam swobodne oddychanie. Noszenie takiej maseczki stale przypomina nam o tym, aby nie dotykać twarzy. Tutaj znajdziecie kilka prostych zasad, które sprawią, że maseczka będzie służyła nam jak najdłużej.

Maseczka ochronna: popularny model

Ten model pojawił się najwcześniej i jest on szyty na wzór maseczek jednorazowych. Wygodne pasy dopasowują się do kształtu naszej twarzy.

Maseczka ochronna: z filtrem

Jeżeli szukamy dodatkowej ochrony, możemy zakupić maseczkę z filtrem.

>>> Sprawdź jak uszyć maseczkę! <<<

Maseczka ochronna: bandana

Ten model prawie nie przypomina maseczki! Ciekawy wzór oraz kształt na pewno zwróci na siebie uwagę.

Maseczka ochronna: dopasowana

Ten model jest najbardziej dopasowany do kształtu twarzy i najbardziej do niej przylega.

>>> Co robić, gdy przy noszeniu okularów parują okulary? <<<

Maseczka ochronna: zestawy

Maseczki możemy kupować w zestawach z pasującą frotką.