Jogurt naturalny jest doskonały nie tylko na talerzu! Jego składniki mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry twarzy. W zależności od potrzeb i wyglądu cery, możemy zestawić jogurt z innymi składnikami, aby jak najlepiej wykorzystać jego właściwości. Oczyszczenie twarzy? Połącz jogurt z sodą oczyszczoną. Nawilżenie? Dodaj do jogurtu miód!

Jogurt naturalny – właściwości

Jogurt naturalny to nie tylko przepyszny produkt, ale także doskonały składnik maseczek i innych produktów do pielęgnacji. Produkt nada maseczce doskonałą konsystencję, a także podzieli się ze skórą dobroczynnymi składnikami, takimi jak:

  • witaminy B2, B5, B12,
  • wapń,
  • cynk,
  • kwas mlekowy.

Jak działa jogurt naturalny na naszą skórę? Dzięki obecności kwasu mlekowego i witaminy B działanie jogurtu będzie kompleksowe. Regularne stosowanie jogurtu sprawi, że nasza skóra będzie wygładzona, zmarszczki będą mniej widoczne (podobnie jak cienie pod oczami), znikną stany zapalne, a także skóra będzie zregenerowana, nawilżona i wyraźnie odwilżona. W zależności od składnika dodatkowego, np. miodu lub cytryny, nasza maseczka zyska dodatkowe właściwości.

Jak często robić maseczkę z jogurtu?

Wiele zależy od typu cery i rodzaju maseczki. Na dobrą sprawę możemy stosować ją codziennie, ponieważ jogurt posiada właściwości kojące i łagodzące, nie powinien więc wywoływać podrażnień. Jeżeli nie masz czasu na codzienne przygotowywanie maseczki, możesz nakładać ją 2/3 razy w tygodniu. Kluczem do sukcesu jest regularność i dopasowanie rodzaju maseczki do typu cery. Ważne, aby obserwować skórę i reagować na ewentualne zmiany lub podrażnienia.

Jaki jogurt wybrać?

To, jaki jogurt wybierzemy do naszej maseczki jest niezwykle ważne. Warto sięgać po produkty bez dodatkowych składników. Cukier czy inne substancje odpowiadające za smak jogurtu mogą negatywnie wpłynąć na stan skóry, a to może prowadzić do niechcianych efektów.

>>> W galerii znajdziesz 8 przepisów na maseczki z jogurtem! <<<