Popękane usta to prawdziwa zmora zimy. Bardzo często okazuje się, że używanie kilku produktów przynosi zerowe rezultaty, a usta zamiast wyglądać coraz lepiej, wyglądają coraz gorzej. Na szczęście metodą prób i błędów znalazłam produktów, który w jedną noc potrafi całkowicie odmienić stan i wygląd naszych ust!

Popękane usta – jaki produkt działa?

W teorii produkt ten nie został stworzony do pielęgnacji ust, a do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia. Jednak, jak sprawdziłam na własnej skórze, doskonale radzi sobie z popękanymi, bolącymi, a nawet krwawiącymi ustami. Warto dodać, że jest on bezpieczny nawet dla noworodków, dlatego nie musimy obawiać się niechcianej reakcji alergicznej lub dodatkowego bólu, który mogą spowodować niektóre popularne pomadki. Krem, czy też lano-maść, z Ziai z serii dla mam Mamma-Mia to produkt, który skutecznie nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek. Nie zawiera konserwantów, substancji zapachowych i barwników. Niesamowite działanie zawdzięczać można lanolinie, która tworzy na ustach ochronną powłokę i dogłębnie je naprawia.  Co najlepsze maść jest w niewielkiej tubce, którą bez problemu zmieścimy do małej torebki i kieszeni.

Lanolina – magiczny składnik

Lanolina to główny składnik maści i to właśnie jej można przypisać skuteczne działanie. Lanolina przypomina wosk i jest pozyskiwana z tłuszczu owiec, który odkłada się grubą warstwą na ich wełnie. Ma ciężką konsystencje, charakterystyczny zapach i występuje w odcieniach żółci i brązu. Po strzyżeniu owiec, wełnę oczyszcza się i wytapia z niej lanolinę, która suszona jest przez kolejne dwa tygodnie. Lanolina to popularny składnik kosmetyków, najczęściej mieszana jest z woskami, olejami i tłuszczami.

Lanolina – dla kogo?

Lanolina znana jest ze swoich właściwości ochronno-natłuszczających, dlatego tak często dodawana jest do kosmetyków o różnym zastosowaniu. Co ciekawe, dodawana jest także do proszków do prania. Lanolinę znajdziemy także w produktach leczniczych takich jak opatrunki, maści i kremy przyspieszających gojenie ran i uszkodzeń naskórka. Przez to, że tworzy na skórze grubą warstwę ochronną, polecana jest do pielęgnacji skóry atopowej, łuszczycy czy skóry z nadmiernym wysuszeniem.

Maść – jak ją stosować?

Maść z lanoliną warto wprowadzić do codziennej, wieczornej pielęgnacji. Możemy kulistymi ruchami wsmarować ją w usta, a także w inne przesuszone obszary. Najlepiej stosować ten produkt na noc, ponieważ usta mogą się kleić. Jeżeli masz popękane usta, stosuj maść kilka razy dziennie, a dużo szybciej wrócą one do normalnego stanu.