Spis treści:

  1. Mydło do czyszczenia pędzli
  2. Delikatny szampon do czyszczenia pędzli z naturalnego włosia
  3. Płukanka z sodą oczyszczoną

Mydło do czyszczenia pędzli

Doskonałym wyborem jest mydło hypoalergiczne w kostce lub w płynie - skutecznie oczyści pędzle z resztek zaschniętego produktu, a dodatkowo będzie delikatne dla skóry, po ponownym nakładaniu kosmetyków. Innym sposobem jest użycie specjalnego mydła w kostce do czyszczenia gąbek i pędzli. Jest ono najczęściej w wygodnym metalowym opakowaniu, dzięki któremu możemy przechowywać wysuszone mydło.

Dodatkowo w niektórych przypadkach są wyposażone w silikonowe nakładki z wypustkami, które doczyszczają nawet najbardziej zaschnięty brud i pozostałości kosmetyków. Przy stosowaniu naturalnych mydeł należy zwrócić uwagę na ich delikatniejsze mycie oraz zawartość olejków.

Delikatny szampon do czyszczenia pędzli z naturalnego włosia

Delikatny szampon na bazie naturalnych składników pochodzenia roślinnego w łagodny i skuteczny sposób oczyści pędzle z naturalnego włosia. Możesz przygotować niewielką miseczkę i rozrobić odrobinę szamponu z ciepłą wodą. Wtedy zamocz w niej pędzel i opuszkami palców przesuwaj delikatnie po włosiu. Innym sposobem jest bezpośrednie naniesienie mydła na pędzel i spienienie go w palcach.

Pamiętaj, aby kilkukrotnie zmyć osad i pianę z pędzli, aby nie doprowadzić do późniejszych podrażnień skóry. Dziecięce szampony na bazie alantoiny czy też tez bez SLS czy SLES w składzie świetnie poradzą sobie z nadmiarem kosmetyków na pędzlach i drobinkami naskórka czy też sebum.

Płukanka z sodą oczyszczoną

Najprostszą metodą na dokładne wymycie akcesoriów do makijażu jest użycie sody oczyszczonej. Sprawdzi się także przy dogłębnym czyszczeniu gąbeczek do rozprowadzania podkładu, w tym Beauty Blender. 2 płaskie łyżeczki sody wymieszaj z wrzącą wodą i zamocz na kilka minut pędzle i inne przybory do makijażu.

Po tym czasie delikatnie potrzyj palcami, aby ułatwić usunięcie resztek. Pamiętaj, aby pozwolić na samoistne wyschnięcie pędzli i unikanie tarcia ręcznikiem. W ten sposób zapobiegniemy odkształceniu się, a także niepotrzebnemu przenoszeniu bakterii czy obumarłego naskórka.

Zobacz również: