Cera mieszana może być naprawdę problematyczna! Część naszej twarzy, najczęściej określana mianem strefy T przypomina skórę tłustą. Reszta natomiast może przypominać skórę suchą, wrażliwą lub normalną. Jak dobrać pielęgnację, aby każda parta naszej twarzy była odpowiednio zaopiekowana?

Jak dbać o skórę mieszaną?

Skóra mieszana nie należy do najłatwiejszych w pielęgnacji. Musimy dbać o nią z należytą ostrożnością, ponieważ poszczególne partie twarzy mają inne potrzeby. Strefa T pokryta jest warstewką łoju, ma skłonność do wyprysków i zaskórników. Skóra w tym miejscu jest grubsza i odporniejsza na czynniki zewnętrzne. Strefy boczne są delikatniejsze, z większą skłonnością do wysuszenia. Policzki, bo to one najczęściej należą do tej strefy, pozbawione są warstwy ochronnej, przez co łatwiej ulegają podrażnieniom. Dobierając kosmetyki jak i rodzaj pielęgnacji musimy wziąć pod uwagę obie strefy. Warto wybierać przy tym produkty, które nawilżą wysuszoną strefę i ukoją część skłonną do niedoskonałości.

Cera mieszana – jaki krem nawilżający wybrać?

Wybierając krem nawilżający do cery mieszanej musimy pamiętać o tym, że obie strefy potrzebują nawilżenia. Krem powinien być lekki, beztłuszczowy i nawilżający. Idealnym produktem będzie lekki kojący krem do twarzy L'Occitane Shea Butter Light Face Cream.

Krem zawiera w sobie 5% masła shea, które jest ręcznie wytwarzane w Burkina Faso. Można byłoby się spodziewać, że ręczne wytwarzanie osłabi i uszkodzi skórę, w rzeczywistości pozostawia ją niesamowicie miękką. Marka L'Occitane odkryła, że masło shea produkowane w Burkina Faso tradycyjnymi metodami jest szczególnie bogate w kwasy omega 6 i kariten. Cząsteczki te mają wyjątkowe właściwości i pomagają codziennie nawilżać, odżywić i dodatkowo chronić skórę.

Krem L'Occitane Shea Butter Light Face Cream – działanie

Lekki krem L'Occitane Shea Butter Light Face Cream zaspokoi potrzeby skóry normalnej i mieszanej, a także skóry wrażliwej. Krem ten nie zapycha, dobrze się rozprowadza, nie klei się, dzięki czemu może być stosowany pod makijaż. Niweluje uczucie ściągnięcia, odświeża, pomaga pozbyć się suchych skórek. Nawilża, ale nie zostawia nieprzyjemnego, tłustego filmu. Pomimo delikatnego zapachu nie podrażnia i może być z powodzeniem stosowany na całej powierzchni skóry twarzy.