Cera każdego z nas może inaczej reagować na poszczególne składniki kosmetyków. Warto wiedzieć jakich składników unikać, ponieważ mogą one stanowić potencjalne zagrożenie dla skóry, wywołując lub zaostrzając zmiany trądzikowe.

Jakich kosmetyków unikać, jeśli masz cerę trądzikową?

Pierwszą kategorią składników, które potencjalnie mogą szkodzić cerze tłustej są substancje komedogenne, czyli zapychające ujścia gruczołów łojowych. W kontakcie ze skórą sprawiają, że powstają zaskórniki, a to może prowadzić do powstania zmian trądzikowych. Najczęściej spotykanymi składnikami komedogennymi są: oleje mineralne takie jak parafina, gliceryna, lanolina czy silikony.

Osoby z cerą tłustą powinny również unikać niektórych naturalnych olejów roślinnych, ponieważ one także mogą zapychać pory i prowadzić do powstawania zmian trądzikowych. Składników, które mogą zapychać skórę jest bardzo wiele. Poznaj 7 składników, które najczęściej szkodzą cerze w naszej galerii!

Pamiętajmy, że reakcja na poszczególne substancje jest indywidualna. Na jeden składnik możemy zareagować źle, czego skutki zauważymy na twarzy. Jeżeli wprowadzamy do pielęgnacji nowy kosmetyk, warto obserwować skórę nawet przez kilka tygodni.

Źródło: Skymed.pl