Materace sprężynowe

Od lat najpopularniejszymi modelami sprężynowymi są materace kieszeniowe, w których  każdą pojedynczą sprężynkę zamknięto w oddzielnej materiałowej kieszonce - dzięki temu podłoże reaguje tylko i wyłącznie na nacisk w jednym, konkretnym miejscu. Nowocześniejszą odmianę tego typu wkładu stanowią materace multipocket, które posiadają jeszcze więcej niezależnie pracujących sprężynek - rozwiązanie to stało się przełomowe dla osób śpiących we dwoje, ponieważ niweluje efekt “falowania” podczas zmiany pozycji snu partnera. Mówiąc o rozwiązaniach sprężynowych nie sposób pominąć również systemu InterActive stosowanego wmateracach marki Hilding- wykorzystuje on sprężyny zróżnicowane pod względem wysokości, grubości splotu oraz twardości. Takie podejście pozwala uzyskać stosunkowo miękki wkład, który jeszcze dokładniej podpiera ciało odpoczywającej osoby.

Materace piankowe

W kategorii materacy piankowych znaleźć można wypełnienia poliuretanowe, wysokoelastyczne i termoelastyczne. Do najmniej zaawansowanych technologicznie należą te pierwsze - co prawda są wyjątkowo atrakcyjne cenowo, jednak łatwo ulegają odkształceniom. Materace wysokoelastyczne to z kolei rozwiązanie o wiele nowocześniejsze i pod względem właściwości porównywane z materacami kieszeniowymi - są elastyczne oraz cechują się wysokim poziomem plastyczności, dobrym dopasowaniem punktowym, a także dużą odpornością na eksploatację.

Wśród materacy piankowych nie brakuje również propozycji dla bardziej wymagających użytkowników. W innowacyjnych materacach termoelastycznych zastosowano tworzywo, które jest w stanie w 100% dopasować się do krzywizn ciała, a to za sprawą zdolności reagowania na ciepło i nacisk. Pianka dosłownie “odtwarza” kształt sylwetki, a gdy wstaniemy z łóżka, powoli wraca do wyjściowej postaci. To rozwiązanie jest prawdziwą rewolucją szczególnie dla osób dbających o komfort odpoczynku, ale także dla zmagających się z chorobami i wadami kręgosłupa oraz słabym krążeniem. Aktualnie jednymi z najlepszych modeli tego typu są materace medyczne SleepMed, w których zastosowano innowacyjną odmianę pianki termoelastycznej - VitaRest® spełnia najwyższej klasy wymagania jakościowe i technologiczne, w efekcie zapewniając doskonałe podparcie i zdrowy odpoczynek.


 

Materace lateksowe

Wypełnienie lateksowe to konstrukcja na bazie elastycznej pianki lateksowej, którą cechuje wysoka sprężystość i tzw. “odbojność”, dzięki czemu użytkownik ma wrażenie przyjemnego “unoszenia” ciała podczas odpoczynku. Materace lateksowe są idealne dla osób poszukujących antyalergicznych, higienicznych rozwiązań, ponieważ dzięki właściwościom  grzybobójczym i bakteriobójczym oraz doskonałej wentylacji, zapewniają wyjątkowo zdrowe środowisko snu. 

Teraz, gdy znasz już różne rodzaje materacy, dobrze przeanalizuj swoje potrzeby i oczekiwania - zaowocuje to zdrowym i wartościowym odpoczynkiem, którego korzystny wpływ będziesz odczuwać każdego dnia. Jeśli z kolei potrzebujesz doradztwa w zakresie materaca, który będzie w stanie zapewnić Ci optymalny komfort, koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego Sleeping House– znajdziesz tam nie tylko fachową poradę, ale i szeroką ofertę wysokiej jakości materacy renomowanych producentów.